Згідно зі звітом World Economic Forum “Future of Jobs 2025”, технологічні інновації, кліматичні зміни, демографічні зрушення та геоекономічні процеси суттєво змінюють глобальний ринок праці. Очікується, що до 2030 року нові робочі місця складуть 14% від поточної зайнятості, хоча 8% робочих місць буде втрачено через автоматизацію та структурні зміни.
Читайте також: Верховна Рада України удосконалює роботу МСЕК
Найшвидше зростання демонструють професії, пов’язані з технологіями, серед яких аналітики даних, фахівці зі штучного інтелекту, розробники програмного забезпечення та інженери з відновлюваної енергетики. Натомість такі ролі, як касири, оператори даних і офісні адміністратори, будуть скорочені через впровадження автоматизації.
Звіт також виділяє попит на нові навички. Наприклад, до 2030 року 59% працівників доведеться пройти перепідготовку чи підвищення кваліфікації, з акцентом на аналітичне мислення, стійкість, адаптивність і технологічну грамотність.
Окремо наголошується на необхідності екологічного переходу. Це стимулює попит на інженерів у сфері відновлюваної енергетики, спеціалістів із кліматичних змін та електромобілів. Водночас демографічні зміни сприятимуть розвитку професій у сфері охорони здоров’я та освіти.
Документ наголошує на важливості багатостороннього співробітництва для успішного впровадження змін. Уряди, бізнеси та освітні заклади мають спільно працювати над створенням нових можливостей для працівників та адаптацією до змін.
Читайте також: єРобота: Уряд збільшив розмір грантів харків’янам — до 500 тис. грн