36.9 C
Kyiv
Субота, 13 Липня, 2024
spot_img

Уряд запускає систему грантів для розвитку підприємництва

Уряд своїм рішенням підтримав запуск трьох програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу, – повідомляють у Мінекономіки України.

Перша програма запроваджує мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство. Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу – до 250 тис. гривень за умови створення двох робочих місць та до 150 тис. гривень – одного робочого місця. Українці зможуть подавати заяви на отримання грантів через Портал Дія або у будь-якому відділенні АТ “Ощадбанк”. Також додатково можна оформити додатковий інвестиційний кредит за Програмою “5-7-9%” у сумі до 2,5 н грн відповідно до стандартних умов цієї програми.

Друга програма грантів спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Передбачається співфінансування закладки саду спільно з підприємцем (всього планується підтримати створення 10 тис. га. садів). В такому випадку держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), 30 % – за рахунок коштів отримувача.

Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства. Кожен інвестор може збудувати легкий тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва. Для перших 1000 заявників держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), але не більше 7 млн гривень, 30 % – за рахунок коштів отримувачів. Всі наступні заявники отримують грант на 50 % вартості проекту (без ПДВ), але не більше 5 млн гривень, 50 % – за рахунок коштів отримувача.

“В умовах війни перехід до економічної моделі, коли великий внесок у ВВП роблять мікро, малі та середні підприємства, є дуже важливим. Тому новою національною ідеєю для українців має стати підприємництво. Функціонування економіки за таким принципом стимулюватиме створення міцного середнього класу та дасть поштовх до появи нових робочих місць у воєнний час”, – наголосила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Останнє на сайті