25.7 C
Kyiv
Понеділок, 22 Липня, 2024
spot_img

Вже сто Центрів життєстійкості відтепер працюють по всій Україні

З 18 червня 100 Центрів життєстійкості відкриті у 22 областях України. Це –  пілотний проєкт Міністерства соціальної політики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської. Ще близько 100 Центрів запрацюють до кінця літа. Кожен такий простір відкритий для усіх жителів громади – незалежно від віку, статусу, чи гендеру.

Наразі до проєкту долучилося понад 200 територіальних громад. Найбільше Центрів життєстійкості працюватимуть на Київщині та Сумщині. Кожен із таких осередків облаштовується за принципами безбар’єрності. Для цього, Міністерство спільно із партнерами – агрохолдингом “Астарта” – розробили спеціальний Посібник з облаштування Центрів життєстійкості .

Центри життєстійкості створені для того, щоб допомогти кожній людині долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя. Саме тут кожен може проконсультуватися з фахівцем соціальної роботи щодо своїх питань, отримати допомогу психолога, долучитися до груп взаємопідтримки та волонтерських активностей своєї громади.

Заняття та тренінги Центрів життєстійкості навчають самодопомозі та допомагають розвивати батьківські навички. Для цього, усі фахівці Центрів життєстійкість проходять групові навчальні тренінги “Самодопомога Плюс” від ВООЗ та “Батьківство без стресу” від ЮНІСЕФ.

Нагадаємо, 18 червня в Україні презентували дослідження громадської думки щодо питань безбар’єрності. Майже 83% відсотки опитаних вважають, що безбар’єрність — це нова цінність для нашого суспільства.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Останнє на сайті