25.7 C
Kyiv
Понеділок, 22 Липня, 2024
spot_img

Норвегія надасть Україні понад $73 мільйони на відновлення енергетики

Норвегія виділить додатково 1,1 мільярда норвезьких крон (понад 73 мільйони доларів США), щоб допомогти у відновленні пошкодженої енергетичної інфраструктури України, йдеться у персрелізі уряду Норвегії.

“Норвегія сподівається, що це нове фінансування дозволить пом’якшити частину збитків і забезпечити електроенергію в Україні”, – заявив норвезький прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Він зазначив, що скандинавська країна веде тісний діалог з Україною щодо того, як надані кошти можуть бути використані найбільш ефективно, а також зауважив, що ремонт пошкодженої української інфраструктури важливо розпочати швидко, до настання зими.

Зазначається, що 120 мільйонів норвезьких крон (понад 8 мільйонів доларів США) спрямують через Програму розвитку ООН (ПРООН) на ремонт енергетичної інфраструктури, яка забезпечує Харківську область, що дуже постраждала від російських атак цієї весни.

“Це фінансування допоможе, серед іншого, забезпечити стабільне енергопостачання пологових відділень та операційних у 7 лікарнях Харківської області”, – додав прем’єр-міністр Норвегії.

У пресрелізі йдеться, що сім лікарень Харківщини будуть обладнані сонячними панелями для забезпечення стабільного електропостачання.

Як повідомляв Укрінформ, 12 червня у норвезькому Міністерстві оборони заявили, що уряд Норвегії виділить Україні €240 млн на закупівлю засобів протиповітряної оборони.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Останнє на сайті