18.6 C
Kyiv
09:09 | Середа, 11 Вересня 2024

HEADS

У річці Десна змінився характер забруднення: органічні речовини виявлені за 38 км від Чернігова

Нещодавно в річці Десна були зафіксовані зміни в характері забруднення води. Виявилося, що органічні речовини, які представляють потенційну небезпеку для екосистеми, знаходяться на відстані 38 кілометрів від Чернігова. Повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Читайте також: Створення цілісної екосистеми безпеки в школах: нові ініціативи МВС

Основні зміни та спостереження:

  1. Стан забруднення: Забруднення річки Десна змінило свій характер. Наразі воно не поширюється суцільним розривом, а переміщується по найглибшій частині річки, осідаючи на дно. Вода має сірий колір і неприємний запах, спостерігається низький вміст розчиненого кисню та високі показники хімічного споживання кисню. Зафіксовано перевищення по марганцю, що є наслідком процесів гниття загиблої риби.
  2. Швидкість просування забруднення: За даними Держводагентства, останні п’ять днів спостерігається тенденція сповільнення руху забруднення. Якщо 3 вересня швидкість руху становила 10 км/добу, то 4 вересня – 20 км/добу. Швидкість просування забруднення змінюється в залежності від звивистості русла річки.
  3. Міркування з киснем: На ділянці річки Десна перед Черніговом здійснюються заходи з насичення поверхневої води киснем для покращення її якості та підтримки життя водних організмів.
  4. Загибель риби та заходи: Фахівці Держекоінспекції разом із рибоохоронним патрулем проводять заходи з уловлювання загиблої риби. Станом на сьогодні на території Чернігівської області зібрано 8 тонн загиблої риби, а на території Сумської області – понад 12 тонн. Щоб порятувати живу рибу, місцева влада та активісти здійснюють розчищення приток річки Десна, що дозволяє рибі безперешкодно заходити в менш забруднені місця.
  5. Контроль за рибою і водою: Для забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення Держпродспоживслужба та Держекоінспекція запровадили посилені заходи контролю за реалізацією риби в цих регіонах. Населення проінформовано про ймовірну небезпеку використання води з річок Сейм і Десна для пиття худоби та поливу городини. Фактів торгівлі рибою, що зазнала загибелі в річках, наразі не виявлено.

Ця ситуація підкреслює важливість моніторингу екологічних умов та вжиття оперативних заходів для мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище та здоров’я населення.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

Нове на сайті

Більше по темі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here