25 C
Kyiv
18:09 | Четвер, 12 Вересня 2024

HEADS

Презентація соціального проекту “Невидимі сторінки”: популяризація читання шрифтом Брайля

27 серпня 2024 року в Києві на базі освітньо-реабілітаційного простору “Трініті хаб” відбулася презентація соціального проекту “Невидимі сторінки”. У заході взяв участь перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. Мета проекту — популяризація читання шрифтом Брайля та забезпечення безбар’єрного доступу до літератури для людей з порушеннями зору.

Проект “Невидимі сторінки”

Ініціатива, започаткована видавництвом “Антологія” за підтримки Українського інституту книги, не лише пропонує літературу шрифтом Брайля, але й надає рекомендації щодо навчання цим шрифтом. Це включає поради для бібліотек, інклюзивно-ресурсних центрів, батьків, вчителів, волонтерів та всіх, хто прагне сприяти створенню безбар’єрного суспільства.

Богдан Червак наголосив на важливості реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, ухваленої в 2021 році. Стратегія передбачає усунення бар’єрів в інформаційній сфері до 2030 року, забезпечуючи доступ до інформації та технологій для всіх людей незалежно від їхніх функціональних порушень.

Співпраця та соціальна відповідальність

“Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору досягне своєї мети тільки за умови активної участі влади, бізнесу і громадськості”, — зазначив Богдан Червак. Він підкреслив, що проект “Невидимі сторінки” є прикладом такої єдності, реалізованої видавництвом “Антологія” у партнерстві з міжнародним благодійним фондом “Здоровʼя майбутнього” за підтримки державних інституцій.

Богдан Червак також нагадав про благодійну акцію “Українським дітям – українську книгу”, започатковану Держкомтелерадіо в березні 2022 року. Видавництво “Антологія” передало близько 1,5 тисячі книг шрифтом Брайля для реалізації цієї акції, забезпечуючи дитячу та дорослу художню літературу для вимушених переселенців.

Плани та заходи проекту

Команда проекту “Невидимі сторінки” готує серію інтерактивних заходів у Чернівцях, Львові та Одесі. Заходи проводитимуться як офлайн, так і онлайн, щоб забезпечити максимальний доступ до дискусій та читання для широкої аудиторії.

Проект “Невидимі сторінки” демонструє приклад соціальної відповідальності бізнесу, активно беручи участь у вирішенні важливих соціальних проблем, на які державні ресурси під час війни можуть бути обмеженими. Організатори сподіваються на успіх проекту та його подальше поширення.

Ми вже писали, що українці отримали більше 15 тисяч ваучерів на освіту.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

Нове на сайті

Більше по темі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here