25 C
Kyiv
19:09 | Четвер, 12 Вересня 2024

HEADS

Нові інструменти для підтримки енергозабезпечення: розширення кредитів, спрощення процедур та спеціальні умови

Кабінет Міністрів України розробив низку інструментів для підтримки енергозабезпечення громадян та бізнесу, щоб забезпечити проходження опалювального сезону у 2024-2025 роках. Зокрема, програма «Доступні кредити 5-7-9» була розширена для підтримки енергетичних потужностей як підприємств, так і об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів. Паралельно із державними програмами діють і окремі пропозиції від банків. Також ухвалено ряд рішень, що спрощують процедури закупівель енергетичного обладнання, впровадження власної генерації та створення особливих умов для споживачів, які незалежно виробляють більше 80% електроенергії для власних потреб. Повідомляє ДіяБізнес.

Кредитні інструменти для бізнесу та громадян

  • Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу.  Сума пільгового кредиту — до 150 млн гривень, строк кредитування — до 10 років. 
  • Пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту — до 5-7 років.
  • Програма «Доступні кредити 5-7-9%» для ОСББ та ЖБК. Сума такого кредиту може складати до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. Програма працює у комбінації із програмою «ГрінДІМ». ОСББ та ЖБК в межах цієї програми зможуть отримати компенсацію до 70% вартості проєкту після його облаштування. 
  • Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Сума кредиту — до 480 тис. грн. Термін кредитування — 10 років. 

Спеціальні рішення для підприємців та населення

  1. Скасування мит і ввізних ПДВ на енергетичне обладнання (електрогенераторне обладнання, обладнання для вітро- та сонячної генерації, акумулятори (крім акумуляторів малої потужності).
  2. Програма «Активний споживач». Активні споживачі можуть бути як фізичними, так і юридичними особами, включаючи побутові абоненти, комунальні заклади, енергетичні кооперативи та бізнес-структури. Такі споживачі можуть здійснювати продаж надлишків виробленої електричної енергії електропостачальнику генеруючими установками як за «зеленим» тарифом, так і за механізмом самовиробництва без необхідності отримання ліцензії.
  3. Спрощення процедур встановлення власної генерації. Споживач електричної енергії має право встановлювати генеруючі установки, призначені для виробництва електричної енергії, які не працюватимуть паралельно з об’єднаною енергосистемою України, або потужність яких не перевищує величину, дозволену до використання згідно з договором про надання послуг з розподілу електричної енергії. Таке підключення генеруючої установки споживачем здійснюється без отримання/надання послуги з приєднання. Окрім того, передбачена можливість суб’єктам господарювання (зокрема споживачам) до 1 січня 2026 року пройти спрощену процедуру приєднання генеруючих установок, які не підпадають під вищевказані категорії.
  4. Імпорт електроенергії з ЄС. Передбачає незастосування графіків відключень до підприємств, що імпортують 80% від свого споживання електроенергії. 
  5. Спрощення процедур закупівель енергетичного обладнання. Зокрема, митним органам більше не потрібно буде надавати забезпечення сплати митних платежів.
  6. Спеціальні умови для тих, хто на 80%+ забезпечує себе власною генерацією. Передбачено, що заходи обмеження споживання електроенергії не застосовуватимуть для тих, хто не менше ніж на 80% забезпечує себе шляхом власної генерації.

Ми вже писали, що стартувала реєстрація на безкоштовний курс із розвитку особистого бренду для власників бізнесу та підприємців.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

Нове на сайті

Більше по темі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here