У Міністерстві освіти і науки України затвердили типові штатні нормативи для закладів дошкільної освіти. Вони поширюються на державні та комунальні дитячі садки незалежно від типу організації освітнього процесу. Документ розробили фахівці з практичним досвідом роботи у сфері дошкільної освіти, а рекомендації надали понад 8 тисяч освітян.
Читайте також: МОН змінить формат учнівських олімпіад
За словами заступниці міністра освіти Анастасії Коновалової, це один із найскладніших документів, який враховує реальні умови функціонування дитячих садків.
Штатний розпис тепер формується з урахуванням структури закладу (включаючи філії), кількості груп і вихованців, площі приміщень, санітарного стану та особливостей організації освітньої діяльності. Якщо садочок має філії чи структурні підрозділи, це також враховується під час формування штатів.
Документ встановлює обмеження щодо наповнюваності груп, щоб забезпечити безпечні та здорові умови для дітей і працівників. Вихователі мають працювати з урахуванням нормативного співвідношення до кількості дітей у групах на початок навчального року.
Штатний розпис формується в межах фонду заробітної плати, затвердженого засновником закладу. Якщо дитсадок надає платні послуги, необхідні для цього посади можуть бути введені за рахунок власних надходжень.
Окремим розділом у документі передбачено умови введення посад педагогічних і медичних працівників, працівників харчоблоків та інших необхідних спеціалістів.
Читайте також: В МОН оновили дашборд освітніх індикаторів