У МОЗ пояснили, як встановити інвалідність у 2025 році. Для цього потрібно спершу звернутися до сімейного або профільного лікаря, який спеціалізується на захворюванні. Сформувати направлення для оцінювання та отримання статусу інвалідності тепер може голова ВЛК або профільний лікар.
Читайте також: ООН закликає виділити 3,32 мільярди доларів для гуманітарних потреб України
Які документи потрібні?
Аби встановити інвалідність, потрібні:
- паспорт
- індивідуальний податковий номер (РНОКПП)
- військово-обліковий документ
- медичні документи, що підтверджують діагноз і в яких зазначений актуальний стан здоров’я.
На основі отриманих документів лікар створить структуровану е-форму направлення. Пацієнт може обрати зручну для себе форму проведення оцінювання: очну, заочну, виїзну або з використанням телемедицини. Пройти таке оцінювання можна в будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від місця реєстрації.
Документи має перевірити адміністратор закладу, після чого система автоматично визначить дату і час оцінювання.
У день оцінювання члени експертної команди отримають доступ до справи й даних пацієнта. Після їх розгляду військовозобов’язаний отримає рішення про підтвердження інвалідності й відповідні рекомендації. У разі потреби експертна команда може відправити людину на додаткові обстеження.
Команда має розглянути справу впродовж 30 днів. Якщо пацієнт не погоджується з висновком, його можна оскаржити в Центрі оцінювання функціонального стану людини.
Що робити з довідками 2024 року
Усі документи, видані до 31 грудня 2024 року, вважаються дійсними, якщо не потребують змін або доповнень.
Якщо людина вже подала документи до МСЕК торік, однак засідання призначили на 2025-й, справу мають передати до визначеного закладу охорони здоров’я, де працюватиме експертна команда. Вона проведе засідання у той самий день, який попередньо призначили МСЕК.
Читайте також: 17 січня — Міжнародний день наставництва: український ментор про роль наставників у житті дітей