back to top

HEADS

Гендерна рівність в оплаті праці: конгрес та кампанія «Звісно, зможеш!» в Україні

В Україні відбувся Конгрес з економічного уповноваження жінок (WEE Congress), організований ООН Жінки за підтримки Міністерства економіки. Захід зібрав понад 120 учасників з урядів, бізнесу, громадських організацій та міжнародних партнерів. Під час заходу обговорювалися ініціативи щодо забезпечення рівних можливостей для жінок, зокрема щодо гендерної рівності в оплаті праці, що залишається проблемою в країні.

Одна з основних тем — усунення гендерного розриву в оплаті праці, який становить 18,6%. За словами Юлії Свириденко, Першої віцепрем’єр-міністерки України, держава підтримує жінок через законодавчі ініціативи, зокрема, новий Трудовий кодекс, гранти на створення бізнесу та програми підвищення кваліфікації.

Читайте також: ООН Жінки в Україні: стартувала програма для подолання гендерного розриву в оплаті праці

«Працюємо над системними законодавчими змінами, зокрема у проєкті нового Трудового кодексу закріплюємо принцип рівної оплати праці, вводимо вісім видів трудових договорів, які дозволяють надомну та дистанційну роботу. Спрощуємо умови для створення власної справи через грантові програми, за якими можна отримати фінансування від 150 тисяч гривень до 8 млн грн. Підтримуємо українок у прагненні здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію через послуги, які надає Державна служба зайнятості. Наша амбітна мета – до 2030 року знизити розрив в оплаті праці жінок та чоловіків до 13,6%», – зазначила заступниця міністерки економіки України Юлія Свириденко.

Пресбрифінг до Конгресу також охопив результати національної інформаційної кампанії «Звісно, зможеш!», яка спрямована на подолання гендерних стереотипів та підтримку професійного розвитку жінок. Кампанія охопила понад 8 мільйонів людей і підтримана низкою жіночих організацій та бізнесів.

Читайте також: Реєстрація на курс “Адвокація і мистецтво” за підтримки ООН Жінки в Україні

Також, в рамках кампанії, запроваджено нові програми для жінок, зокрема гранти на перекваліфікацію в нетрадиційних для жінок професіях, таких як водійка трамвая чи машиністка екскаватора. Очікується, що такі ініціативи сприятимуть зниженню гендерного розриву в оплаті праці до 13,6% до 2030 року.

«Гендерний розрив в оплаті праці, який становить 18,6%, залишається критичною проблемою в Україні, що відображає ширші проблеми нерівності на робочому місці. Жінки в Україні часто заробляють менше, ніж чоловіки за ту саму роботу, попри однакову кваліфікацію та докладені зусилля», – сказала представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш. 

Далі уряд планує продовжити роботу зі зміцнення законодавчого забезпечення прав жінок, зокрема в трудовій сфері, а також розширювати партнерство з бізнесом і громадськими організаціями для підтримки економічних можливостей жінок в Україні.

Читайте також: ООН: кожні 10 хвилин у світі вбивають жінку
Олексій Захаров
Олексій Захаров
Редактор сайту | Досвід роботи у ЗМІ — понад 17 років. Працював журналістом на Vgorode.ua, відеоредактором на "5 каналі", шеф-редактором на Gloss.ua та "Наш Київ", редактором розділу "Життя" на LIGA.Net.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі