У липні–серпні 2025 року публічні бібліотеки України отримають 10 000 книжок про Голокост. Ініціативу реалізує Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» у співпраці з органами місцевого самоврядування. Першими книжки вже почали отримувати бібліотеки Києва та Київської області.
До добірки увійшли документальні, художні та мемуарні твори, що розповідають про трагедію європейського єврейства, масові розстріли в Бабиному Яру, а також особисті історії родин, які пережили Голокост. Серед них — «Ми хотіли жити…» Бориса Забарка, «Голокост: нова історія» Лоренса Різа, «Бабин Яр: Минуле. Теперішнє. Майбутнє» та інші видання, видані за підтримки фонду Меморіального центру.
Читайте також: На Київщині стартував проєкт “КнижКут” для переселенців
У столиці проєкт підтримала Київська міська державна адміністрація. Завдяки координації з Департаментом культури КМДА до ініціативи вже долучилися десятки бібліотек, зокрема Публічна бібліотека імені Лесі Українки та Центральна бібліотека імені Тараса Шевченка для дітей.
«Пам’ять — це не лише про минуле, а й про нашу відповідальність перед майбутнім», — зазначив директор Департаменту культури Сергій Анжияк, наголосивши на важливості поширення знань про Голокост серед молоді.
За словами Анни Фурман, генеральної директорки Меморіального центру «Бабин Яр», рішення передати книжки бібліотекам стало відповіддю на постійні запити вчителів, дослідників і бібліотекарів, які шукають якісну літературу з цієї тематики.
У межах проєкту Центр планує поширити книжки в усіх регіонах України до кінця літа. Організатори наголошують: доступ до правдивої історії Голокосту — це частина культурної та гуманітарної безпеки держави, що формує критичне мислення та емпатію в суспільстві.
Читайте також: У Гарвардський університет передали книжки зі знищеної типографії Vivat