У більшості спеціальних закладів освіти в Україні є захисні споруди, однак далеко не всі готові до повноцінного перебування дітей з особливими освітніми потребами в умовах небезпеки. Про це свідчать дані Державної служби якості освіти.
Читайте також: Уряд затвердив субвенцію на облаштування укриттів у школах
За результатами моніторингу, 175 спеціальних шкіл і навчально-реабілітаційних центрів обласного підпорядкування (83%) мають укриття. Водночас лише у 123 з них (58%) облаштовані умови для навчання під час повітряних тривог, а в 106 (50%) — для сну, що є критично важливим для тривалого перебування у сховищах.
Схожі показники зафіксовано і в Києві: серед 22 спецзакладів столиці 82% мають можливість організувати навчання в укриттях, але лише 36% — умови для сну.
Особливо гостро стоїть питання доступності укриттів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Лише у 18% спеціальних шкіл на рівні областей та у 45% столичних — ці діти можуть самостійно або з допомогою потрапити в захисні споруди.
Загалом Держслужба якості освіти узагальнила дані про 211 спецзакладів по регіонах і 22 у Києві. Висновки та рекомендації вже передано Міністерству освіти і науки та профільному парламентському комітету. Це частина зусиль у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року, ініційованої Першою леді.
Читайте також: Уряд виділив 1,5 мільярда гривень на укриття ЧАЕС