Міська голова швейцарського міста Вігольтінген Франка Буркгардт висловила стурбованість через, на її думку, проблемну поведінку частини українських біженців. У своїй колонці для видання SVP вона заявила, що деякі особи з тимчасовим статусом захисту демонструють неповагу до влади, не бажають інтегруватися в суспільство та проявляють споживацьке ставлення до соціальної допомоги.
Читайте також: Швейцарія ускладнила процес отримання статусу S для українських біженців
Буркгардт наголосила, що Швейцарія прийняла близько 70 тисяч українців, і лише федеральні витрати на їхню підтримку перевищили 1,25 мільярда франків. Вона зазначила, що працівники соціальних служб усе частіше зіштовхуються з викликами, які не є характерними для інших груп біженців.
«Небажання співпрацювати, уникнення роботи, дистанційованість — усе це створює враження, ніби допомога сприймається як належне, а не як акт солідарності», — написала Буркгардт. Вона додала, що найчастіше скарги надходять не на тих, хто реально постраждав від війни, а на людей із менш уражених регіонів або тих, хто має лише український паспорт без прямої загрози життю.
Окремо міська голова звернула увагу на напруженість у взаємодії українців з іншими біженцями, зокрема з Афганістану. За її словами, деякі українці відмовляються жити разом із афганськими переселенцями в гуртожитках. При цьому, як зазначає посадовиця, афганці здебільшого демонструють позитивну динаміку інтеграції: вивчають мову, шукають роботу та намагаються адаптуватися до життя в новій країні.
На завершення Франка Буркгардт наголосила, що Швейцарія надає захист біженцям, а не туристам, і закликала всіх, хто залишається в країні, проявляти повагу, відповідальність і готовність до інтеграції.
Читайте також: Швейцарія виділить 5 млрд франків на відновлення України