Готовність людей з інвалідністю в Україні здобувати нові навички або змінювати професію суттєво залежить від віку. Згідно з результатами опитування, 81% респондентів віком понад 60 років взагалі не готові до такого кроку. Натомість серед молоді (18–35 років) повністю готові до навчання 20%, а ще 13% радше готові. Загалом лише 15% учасників дослідження висловили повну або часткову готовність опановувати нову професію, тоді як 60% радше або зовсім не налаштовані змінювати сферу зайнятості. Більшість опитаних готові присвячувати навчанню від однієї до чотирьох годин на день.
Читайте також: Що використовують люди з інвалідністю в Україні – дослідження
Серед форматів навчання переважає самостійне онлайн-опрацювання матеріалів (47%), відвідування офлайн-курсів (42%) та участь у неоплачуваних стажуваннях (35%). Чоловіки частіше за жінок обирають відвідування офлайн-заходів (45% проти 37%), тоді як жінки частіше віддають перевагу онлайн-платформам (24% проти 13%).
Основними бар’єрами до здобуття нових навичок люди з інвалідністю називають фінансові витрати (29%), брак наставників (25%), а також вплив війни — зокрема тривалу відсутність електропостачання (23%) та обстріли (21%).
Найбільш популярними напрямами навчання серед респондентів є англійська мова (11%) та програмування (8%). Молодь особливо зацікавлена в цих галузях — англійською цікавиться 20%, програмуванням — 16%. Також серед молодших респондентів популярні інтернет-продажі (12%) і дизайн (11%).
Читайте також: Як встановити інвалідність у 2025 році