У МОН презентували нові підходи до облаштування освітніх просторів, лабораторій і майстерень у школах та закладах профосвіти.
В Україні зростає потреба у спеціалістах із природничої, технологічної та математичної освітніх галузей, однак статистика свідчить: торік 4 з 5 найпопулярніших серед учнів профілів були гуманітарними (лише 11,3% старшокласників обрали математичний профіль). У сільських громадах цей дисбаланс ще глибший — зокрема, на профілі української філології вчаться 40,7% учнів із сіл, у містах — 23,9%. Часто школи не пропонують негуманітарні профілі через складність залучення вчителів для малої кількості учнів і брак обладнання. Як показує міжнародне дослідження якості освіти PISA–2022, розрив між 15-річними учнями з міст і сіл становить: у математиці — більш ніж 4,5 року навчання; у природничо-наукових дисциплінах — майже 4 роки.
У МОН пропонують створити сучасно обладнані кабінети фізики, хімії, біології, географії, математики й STEM-лабораторії. У 2025 році запланували створити понад 100 лабораторій — еталонних освітніх просторів у школах різних областей України. Для цього уряд виділив 499,4 млн грн.
Проєкти навчальних просторів розробляли разом із командою Big City Lab. Вони базуються на перетині п’яти принципів: функціональність, ергономічність, естетика, практичність і доступність.
Читайте також:Більше 90 тисяч засобів реабілітації видано українцям на 1 мільярд гривень