В Україні посилюють контроль за видачею дипломів медичним працівникам. Від 2024 року у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) запроваджено функцію блокування, яка унеможливлює замовлення диплома для студентів, що не склали Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), пише Дзеркало тижня.
Як пояснила директорка Центру тестування при Міністерстві охорони здоров’я України Леся Олійник, це дозволяє запобігти порушенням освітніх стандартів і гарантувати, що диплом отримають лише ті, хто справді підтвердив свої знання та кваліфікацію. Відтепер, якщо в ЄДЕБО немає інформації про успішне складання іспиту КРОК, диплом просто не може бути сформований.
Читайте також: Фінансування медицини в Україні: дефіцит бюджету та забезпечення ліками
Ця функція вже діє для випускників-медиків, а з 2025 року пошириться і на бакалаврів, а також студентів фахової передвищої освіти. У попередні роки траплялися випадки видачі дипломів навіть тим, хто офіційно не склав іспити. Наприклад, в одному із закладів освіти студент отримав диплом із відкритим зазначенням «КРОК не складав».
ЄДКІ (КРОК) є обов’язковими для майбутніх медиків і складаються з кількох етапів, що охоплюють теоретичні знання з фундаментальних та клінічних дисциплін. Це не лише підвищує якість підготовки фахівців, а й мінімізує корупційні ризики у сфері освіти. За словами Олійник, тепер отримати диплом обхідними шляхами майже неможливо.
Крім того, Україна отримала високу оцінку своїх тестових завдань від міжнародних партнерів, які навіть звертаються із запитами на використання українських тестів у своїх країнах. Найближчим часом планується подальше вдосконалення системи іспитів, зокрема посилення заходів протидії порушенням та підвищення якості тестових завдань.
Читайте також: Комітет Верховної Ради розглянув ключові реформи у сфері медицини та фармацевтики