Станом на 1 листопада 2024 року 59% українських біженців віком від 15 до 65 років працювали за наймом у Нідерландах. Це свідчить про зростання рівня зайнятості порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли цей показник становив 55%. Такі дані оприлюднили у Центральному бюро статистики Нідерландів (CBS).
Читайте також: Адаптивний спорт – один з пріоритетів роботи Мінмолодьспорту
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого 2022 року українці, які прибули до Нідерландів, отримали право на працевлаштування без необхідності отримання дозволу на роботу. Це забезпечує їм особливий статус порівняно з іншими мігрантами з-за меж ЄС та Європейської асоціації вільної торгівлі (EVA).
Найвищий рівень зайнятості зафіксовано серед осіб віком 25-45 років – 63%. Серед молоді віком 15-25 років цей показник нижчий і становить 50%. Чоловіки та жінки мали однаковий рівень зайнятості – 59%.
Читайте також: 87% українців підтримують повернення біженців додому
Більшість українських біженців працюють на тимчасових посадах або в гнучких формах зайнятості. Зокрема, 38% є працівниками через агентства з працевлаштування, 24% працюють за викликом, а 29% мають інші тимчасові контракти. Повну зайнятість (35 і більше годин на тиждень) мають 53% українців, ще 15% працюють від 30 до 35 годин.
Половина зайнятих українців працюють у сфері ділових послуг, включно з агентствами з працевлаштування. Значна частка також задіяна у сфері торгівлі, транспорту та готельно-ресторанного бізнесу (32%).
Упродовж 2022-2023 років спостерігалося зниження частки зайнятих через агентства з працевлаштування, проте у 2024 році ця тенденція стабілізувалася. Крім того, зросла кількість працівників, які отримали постійні контракти: якщо у 2023 році їх було 5%, то у 2024 році – вже 9%.
Читайте також: Швейцарія ускладнила процес отримання статусу S для українських біженців