HEADS

Ветерани з інвалідністю випробували катання на адаптивних лижах

На Голосіївській гірці у Києві відбулися тренування ветеранів на адаптивних лижах. Такі лижі мають спеціальні крісла, що дають змогу людям з інвалідністю займатися зимовими видами спорту. Лижі були надані меценатами з Норвегії. На такому обладнанні тренуються також спортсмени збірної України для участі в Invictus Games у Канаді. 

Читайте також: Відродження психоделічних речовин у лікуванні психічних розладів

Стратегія Мінветеранів

В ознайомчому тренуванні взяли участь 10 ветеранів. Один із них, Олександр Толоченко, отримав важке поранення у 2023 році. «Морально було дуже важко. Здавалося, що я взагалі нічого не зможу робити, окрім як пересуватись на візку. Але спорт допоміг подолати ці страхи й повернутися до активного життя. Я бажаю кожному пораненому військовому знайти свій вид спорту», – розповів військовий. 

Фото: Мінветеранів

«Розвиток спорту для ветеранів – це флагманський проєкт Мінветеранів у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України, – зазначила міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова. – Ми працюємо над створенням можливості для занять спортом будь-де, забезпечуючи фінансову, географічну доступність, а також можливість долучатися до складних видів спорту, таких як гірські лижі. Проєкт розпочато недавно, але вже бачимо перші результати. Хлопці чудово справляються зі спусками, демонструючи рівень, який не під силу багатьом. Це справді вражає. Зараз ми удосконалюємо процеси, аби надалі впроваджувати цей вид спорту в інших регіонах України».

Фото: Мінветеранів

Адаптивний спорт в Україні

«Мінветеранів уже кілька років активно залучає ветеранську спільноту до заняття спортом: в країні проводяться всеукраїнські спортивні змагання серед ветеранів війни, також наші збірні представляють Україну на міжнародних спортивних заходах серед ветеранів та демонструють потужні результати. Завдяки таким ініціативам Україна дійсно рухається до розвитку адаптивного спорту як можливості продовжувати реабілітацію», – зазначає Тетяна Ломакіна, Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.

Фото: Мінветеранів

До організації тренування ветеранів війни на адаптивних лижах також активно залучений Національний університет фізичного виховання і спорту України. Університет надає свою технічну базу та практичні напрацювання для спільної реалізації проєктів.

Читайте також: Захист цивільних осіб в умовах збройного конфлікту в Україні: грудень 2024 року
Марта Синовіцька
Марта Синовіцька
Журналістка | Навчалася в КНУ ім. Тараса Шевченка, ІФ, спеціальність "Літературно-мистецька аналітика". У журналістиці з 2020 року. Починала редактором управлінських видань МЦФЕР-Україна. Згодом працювала редактором Департаменту інформації УГКЦ. З липня 2024 року - журналістка Humanitarian Media Hub.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here