Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило про значне забруднення вод Чорного моря після аварії російських танкерів “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239” 15 грудня 2024 року в Керченській протоці. Під час шторму значна кількість мазуту потрапила у море, що спричинило масштабне поширення нафтопродуктів у регіоні.
Читайте також: Мазутна катастрофа в Чорному морі: наслідки для узбережжя Криму
Згідно з даними УкрНЦЕМ, супутникові знімки Sentinel-1 підтвердили поширення мазуту вздовж південного та південно-західного узбережжя Криму, зокрема у районах Севастополя та Качи. Протяжність мазутних плям сягає до 15 км, а загальна площа забруднення оцінюється у 1000 км². Прогноз поширення забруднення, розроблений за допомогою системи NOAA GNOME, свідчить про можливість дрейфу мазуту у північно-східному напрямку, що може зачепити узбережжя від мису Панагія до Анапи.
Попри це, узбережжя Одеської області станом на 8 січня 2025 року залишається поза загрозою. Проте екологічні служби проводять регулярний моніторинг, щоб своєчасно реагувати на будь-які зміни ситуації. Спільно з УкрНЦЕМ Міндовкілля аналізує супутникові знімки та результати моделювання, щоб контролювати поширення забруднення та розробляти стратегії для мінімізації його наслідків.
Читайте також: У Керченській протоці зафіксовано масштабний витік мазуту: ризики для довкілля та морської фауни
Державна екологічна інспекція Південно-західного округу здійснює щоденний моніторинг стану вод та узбережжя Одеської та Миколаївської областей. Вона також ініціювала звернення до місцевих адміністрацій з пропозицією провести позачергові засідання комісій ТЕБ та НС для планування заходів із локалізації та ліквідації можливих наслідків забруднення.
Читайте також: Ядерна катастрофа в Україні через Росію: детальний аналіз Greenpeace