HEADS

У Києві запрацював РеабіЦентр

У Києві відкрили РеабіЦентр – реабілітаційний центр для важкопоранених. Його створили на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України у Києві. Це сучасний простір площею понад 500 м². Він обладнаний усім необхідним для діагностики та реабілітації пацієнтів з важкими поліструктурними травмами кінцівок. У РеабіЦентрі щороку зможуть отримати допомогу понад 1000 військових.

Фото: РеабіЦентр

Партнери проєкту

«РеабіЦентр забезпечує не тільки реабілітацію та відновлення, а й проведення діагностики. Партнерами проєкту виступили українська інжинірингова компанія СBM Forum, БФ «Спільна справа», БФ Solidarity та інші приватні донори», – зазначив Олесь Довгий, автор ініціативи РеабіЦентр.

До реалізації проєкту долучився благодійний фонд Solidarity, який надав будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт на загальну суму 3,9 млн гривень.

Фото: РеабіЦентр

«Для нас велика честь підтримати ініціативу, яка дарує можливість нашим захисникам та захисницям повернутися до активного соціального життя. Команда Solidarity й надалі докладатиме максимум зусиль для того, щоб кожен поранений українець мав доступ до якісної реабілітації від кваліфікованих фахівців», – поділився Матьйо-Марі Арден, голова благодійного фонду Solidarity.

Читайте також: Новий стадіон, гуртожиток та спортивний центр. Європейський інвестиційний банк інвестував у реконструкцію спортивного центру на Полтавщині

Обладнання

РеабіЦентр отримав обладнання в межах спільного проєкту Світового банку та МОЗ України HEAL Ukraine. Зокрема це: 

▪️ Система для підвісної терапії Levitas Pro.

▪️ Тренажер для активної реабілітації Mini Tensor.

▪️ Реабілітаційна бігова доріжка.

▪️ Рухома нестабільна платформа Imoove 600.

▪️ Система для активної реабілітації Luna.

▪️ Реабілітаційний велосипед 7.0U.

▪️ Система аналізу ходи А7.

▪️ Апарати для пасивної розробки суглобів нижніх кінцівок, плечового суглоба, ліктьового суглоба та променево-зап’ясткового суглоба.

▪️ Ізокінетичні системи для активної та пасивної розробки рухів у верхніх та нижніх кінцівках А7 та A8.

▪️ Роботизована інтелектуальна система зі зворотним звʼязком для реабілітації верхніх кінцівок А2-2.

▪️ Багатофункціональний стіл для розробки дрібної моторики рук (ерготерапії).

Як відбувається реабілітація

Під час відкриття один із лікарів РеабіЦентру розповів: «Обладнання, що використовується тут, унікальне для України. Тут встановлений апарат, який дозволяє в ігровій формі відточувати функції, необхідні пацієнту. Тобто пацієнт може балансувати та водночас відновлювати свої функції, просто граючи в гру. Також обладнання зберігає інформацію про кожного пацієнта, проводить діагностику кожного суглоба в інтерактивному режимі, а після цього автоматично видає план лікування. І зокрема дозволяє побачити аналіз руху пацієнта в ігровій формі. Для прикладу, оберемо програму «баскетбол». Пацієнт кидає, умовно, м’яч, і в цей момент у нього рухаються м’язи та суглоби верхньої й нижньої частини тіла. Система аналізує ці рухи та може одразу видати всі параметри разом із подальшим планом лікування та навантаження».

Фото: РеабіЦентр

Зі свого боку керівник відділу реабілітації Національного інституту травматології та ортопедії НАМН України, докторка медичних наук, травматолог-ортопед, лікар ФРМ Наталія Борзих акцентувала: «Щомісяця ми маємо до 300 звернень щодо проходження реабілітації. Наша мультидисциплінарна команда повністю сформована та пройшла навчання з користування обладнанням. Ми працюємо для наших захисників!».

Ольга Бенда, ветеранка, учасниця  російсько-української війни, амбасадорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів, учасниця національної жіночої збірної України з ампфутболу поділилась: «Я дякую за створення такого реабілітаційного центру. Ви даруєте надію і шанс на повноцінне життя. На своєму прикладі я хочу сказати, що гарна реабілітація є запорукою якісного майбутнього життя. Зараз спортивна реабілітація – це мій number one. По-перше, заняття спортом – це емоційна реабілітація: спілкування і моральна підтримка від команди, вболівальників та тренерів. По-друге – це фізична реабілітація, яка необхідна особам з ампутованими кінцівками».

Фото: РеабіЦентр

На завершення Костянтин Гуменюк,  головний хірург ЗСУ,  полковник медичної служби зазначив: «Чим раніше пораненим військовослужбовцям надається високоспеціалізована допомога та якісна реабілітація, тим кращою буде якість їхнього життя. У разі повноцінної реабілітації військовослужбовець зможе повернутися до лав Збройних Сил України, поповнить бойові бригади – і буде основою. Буде тим досвідченим бійцем, який мотивуватиме інших виконувати всі бойові завдання. Задача реабілітації надзвичайно важлива».

Читайте також: Катерина Бороздіна, Ла Страда Україна: “Гендерна рівність — це не утопія, а реальність”
Марта Синовіцька
Марта Синовіцька
Журналістка | Навчалася в КНУ ім. Тараса Шевченка, ІФ, спеціальність "Літературно-мистецька аналітика". У журналістиці з 2020 року. Починала редактором управлінських видань МЦФЕР-Україна. Згодом працювала редактором Департаменту інформації УГКЦ. З липня 2024 року - журналістка Humanitarian Media Hub.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here