У Києві відкрили РеабіЦентр – реабілітаційний центр для важкопоранених. Його створили на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України у Києві. Це сучасний простір площею понад 500 м². Він обладнаний усім необхідним для діагностики та реабілітації пацієнтів з важкими поліструктурними травмами кінцівок. У РеабіЦентрі щороку зможуть отримати допомогу понад 1000 військових.
Партнери проєкту
«РеабіЦентр забезпечує не тільки реабілітацію та відновлення, а й проведення діагностики. Партнерами проєкту виступили українська інжинірингова компанія СBM Forum, БФ «Спільна справа», БФ Solidarity та інші приватні донори», – зазначив Олесь Довгий, автор ініціативи РеабіЦентр.
До реалізації проєкту долучився благодійний фонд Solidarity, який надав будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт на загальну суму 3,9 млн гривень.
«Для нас велика честь підтримати ініціативу, яка дарує можливість нашим захисникам та захисницям повернутися до активного соціального життя. Команда Solidarity й надалі докладатиме максимум зусиль для того, щоб кожен поранений українець мав доступ до якісної реабілітації від кваліфікованих фахівців», – поділився Матьйо-Марі Арден, голова благодійного фонду Solidarity.
Читайте також: Новий стадіон, гуртожиток та спортивний центр. Європейський інвестиційний банк інвестував у реконструкцію спортивного центру на Полтавщині
Обладнання
РеабіЦентр отримав обладнання в межах спільного проєкту Світового банку та МОЗ України HEAL Ukraine. Зокрема це:
▪️ Система для підвісної терапії Levitas Pro.
▪️ Тренажер для активної реабілітації Mini Tensor.
▪️ Реабілітаційна бігова доріжка.
▪️ Рухома нестабільна платформа Imoove 600.
▪️ Система для активної реабілітації Luna.
▪️ Реабілітаційний велосипед 7.0U.
▪️ Система аналізу ходи А7.
▪️ Апарати для пасивної розробки суглобів нижніх кінцівок, плечового суглоба, ліктьового суглоба та променево-зап’ясткового суглоба.
▪️ Ізокінетичні системи для активної та пасивної розробки рухів у верхніх та нижніх кінцівках А7 та A8.
▪️ Роботизована інтелектуальна система зі зворотним звʼязком для реабілітації верхніх кінцівок А2-2.
▪️ Багатофункціональний стіл для розробки дрібної моторики рук (ерготерапії).
Як відбувається реабілітація
Під час відкриття один із лікарів РеабіЦентру розповів: «Обладнання, що використовується тут, унікальне для України. Тут встановлений апарат, який дозволяє в ігровій формі відточувати функції, необхідні пацієнту. Тобто пацієнт може балансувати та водночас відновлювати свої функції, просто граючи в гру. Також обладнання зберігає інформацію про кожного пацієнта, проводить діагностику кожного суглоба в інтерактивному режимі, а після цього автоматично видає план лікування. І зокрема дозволяє побачити аналіз руху пацієнта в ігровій формі. Для прикладу, оберемо програму «баскетбол». Пацієнт кидає, умовно, м’яч, і в цей момент у нього рухаються м’язи та суглоби верхньої й нижньої частини тіла. Система аналізує ці рухи та може одразу видати всі параметри разом із подальшим планом лікування та навантаження».
Зі свого боку керівник відділу реабілітації Національного інституту травматології та ортопедії НАМН України, докторка медичних наук, травматолог-ортопед, лікар ФРМ Наталія Борзих акцентувала: «Щомісяця ми маємо до 300 звернень щодо проходження реабілітації. Наша мультидисциплінарна команда повністю сформована та пройшла навчання з користування обладнанням. Ми працюємо для наших захисників!».
Ольга Бенда, ветеранка, учасниця російсько-української війни, амбасадорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів, учасниця національної жіночої збірної України з ампфутболу поділилась: «Я дякую за створення такого реабілітаційного центру. Ви даруєте надію і шанс на повноцінне життя. На своєму прикладі я хочу сказати, що гарна реабілітація є запорукою якісного майбутнього життя. Зараз спортивна реабілітація – це мій number one. По-перше, заняття спортом – це емоційна реабілітація: спілкування і моральна підтримка від команди, вболівальників та тренерів. По-друге – це фізична реабілітація, яка необхідна особам з ампутованими кінцівками».
На завершення Костянтин Гуменюк, головний хірург ЗСУ, полковник медичної служби зазначив: «Чим раніше пораненим військовослужбовцям надається високоспеціалізована допомога та якісна реабілітація, тим кращою буде якість їхнього життя. У разі повноцінної реабілітації військовослужбовець зможе повернутися до лав Збройних Сил України, поповнить бойові бригади – і буде основою. Буде тим досвідченим бійцем, який мотивуватиме інших виконувати всі бойові завдання. Задача реабілітації надзвичайно важлива».
Читайте також: Катерина Бороздіна, Ла Страда Україна: “Гендерна рівність — це не утопія, а реальність”