В селі Решетилівка триває реконструкція спортивного центру “Колос”. Проєкт реконструкції відбувається у кілька етапів. У планах підрядника завершити всі роботи до кінця листопада наступного року.
Для кого створено
Зараз у стінах “Колосу” тренуються та проходять реабілітацію люди з інвалідністю. Приміщення стало майданчиком для тренувань понад трьох сотень дітей та молоді з захворюваннями опорно-рухового апарату, слуху та зору. На базі комплексу тренуються спортсмени національних збірних з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту, зокрема карате та волейболу сидячи. Ветеран Артем Погорілий, один із тих хто займається волейболом сидячи саме в цьому залі. Чоловік розповідає, – “По-перше, зручно для адаптивних спортсменів. Чудове покриття на якому мінімум травмування і максимум задоволення для гри. Інфраструктура, під’їзди, все створено для того, щоб можна було займатися, як здоровим спортсменам, так і адаптивним”.
Інший спортсмен Олександр Драпак, додає: “80% хлопців, які займаються волейболом сидячи—- колишні військові. Після демобілізації та реабілітації знайшли себе у цьому виді спорту. Хлопці зараз виграють призові місця по всій країні і тренуються, тут, саме на “Колосі””.
“Колос” став одним із небагатьох спортивних центрів на Полтавщині де можуть тренуватись гравці у волейбол сидячи.
«У країні війна, і цей вид спорту набуває популярності, бо раніше його не було. Хлопці без кінцівок тренуються, їм зручно пересуватися. Національна паралімпійська збірна з волейболу сидячи провела тут два навчально-тренувальних збори. Тут якісне покриття й світло», – каже директор спортивного комплексу «Колос» Сергій Котьман.
Читайте також: Європейські банки виділять 52 мільйони євро для розвитку екстрених служб в Україні
Гуртожиток для спортсменів та будівництво стадіону
Аби було зручно всім спортсменам готуватись до змагань на території звели гуртожиток. Його вартість 45 мільйонів гривень. Він повністю пристосований для користування, як людьми з інвалідністю, так і без неї. В гуртожитку є душові, вбиральні, їдальня, ліжка з ортопедичними матрацами тощо — все для зручності спортсмена.
Окрім, відновленого центру та гуртожитку поруч будують стадіон із трибунами. Очікується, що це поле стане сучасним центром для спортивних змагань, тренувань та активного дозвілля мешканців громади. Футбольне поле буде вміщати понад 1000 людей на своїх трибунах. Його вартість майже 93 мільйони гривень.
Читайте також: Україна отримає 4 млрд євро підтримки від ЄС
Європейська підтримка
За словами очільниці Регіонального центру Східної Європи Європейського інвестиційного Банку Крістіни Мікулової, реконструкція “Колосу” та будівництво стадіону — це не про гроші.
“Це значно більше ніж цифри. Ми творимо простір в якому ми можемо разом спілкуватися. Ми можемо займатися улюбленими справами, як волейбол, карате і можемо так робити всі. Це дуже важливо для нас — Європейського інвестиційного банку, для Європейського Союзу — творити цей простір, простір де ми можемо мріяти і реалізувати наше спільне європейське майбутнє.”
Роботи із відновлення “Колосу” почались ще у 2021-му році, а наприкінці наступного року вже мають бути повністю завершені. Фінансують реконструкцію за ініціативи Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку спільно з Полтавською обласною радою.
Читайте також: Переосмислення міжнародної допомоги: роль локальних організацій у гуманітарному реагуванні в Україні