HEADS

У Керченській протоці зафіксовано масштабний витік мазуту: ризики для довкілля та морської фауни

У Керченській протоці, що з’єднує Чорне та Азовське моря, зафіксовано витік 4300 тонн мазуту, а можливо, й інших нафтопродуктів внаслідок аварії двох російських танкерів під час шторму. Судна транспортували паливо для російського флоту, але їхня система визначення місцезнаходження була вимкнена вже 12 днів до аварії. Відомо, що маршрут танкерів пролягав із Волгограда до Керченської протоки, повідомили в Greenpeace Україна.

Експерти відзначають, що забруднення цього регіону може спричинити серйозні екологічні наслідки. За словами доктора Пола Джонстона, керівника дослідницьких лабораторій Greenpeace, погодні умови та напрямок течій ускладнюють локалізацію розливу, а якщо нафта потрапить на берегову лінію, очищення буде надзвичайно важким. Найбільший ризик становить мазут, важкий нафтопродукт, який має значний вплив на морську фауну та екосистеми.

Читайте також: Директорка Greenpeace Україна Наталія Гозак: “Після війни має залишитися країна, придатна для життя наступних поколінь”

Подібна аварія вже мала місце в цьому регіоні у 2007 році, коли з російського танкера біля півострова Тузла вилилося 1,2 тис. тонн мазуту. Наслідки тієї катастрофи спостерігалися навіть через рік.

Ситуацію ускладнює відсутність активних заходів з боку російських чиновників щодо мінімізації впливу забруднення на довкілля. Якщо танкери затонуть, можливий довготривалий вилив нафтопродуктів, що посилить шкоду для морської екосистеми.

Екологи наголошують на необхідності термінових дій, спрямованих на зменшення подальшого розливу та збереження унікального природного балансу регіону.

Читайте також: Грінпіс відкрив офіційне представництво в Україні
Олексій Захаров
Олексій Захаров
Редактор сайту | Досвід роботи у ЗМІ — понад 17 років. Працював журналістом на Vgorode.ua, відеоредактором на "5 каналі", шеф-редактором на Gloss.ua та "Наш Київ", редактором розділу "Життя" на LIGA.Net.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі