Український інститут книги оприлюднив результати дослідження щодо читацьких звичок українських дітей. Основні висновки вказують на певні зміни у ставленні до читання, вплив шкільної програми та спілкування в школах.
Згідно з результатами, лише 7% дітей зазначили, що їм подобається читати книжки за шкільною програмою, а 28% висловилися, що це їм скоріше подобається. Водночас 46% школярів віддають перевагу самостійно обраним книжкам. Це свідчить про високий рівень інтересу до літератури поза навчальною програмою.
Читайте також: Українські 18-річні отримають підтримку на книжки через програму “єКнига”
Щодо мовного середовища, зменшилася частка спілкування українською мовою в школах з 76% до 74%, водночас частка російської мови зросла з 3% до 9%. Це відображає зміни в освітньому просторі, які потребують подальшого аналізу.
Згідно з дослідженням, лише 25% дітей читають книжки на дозвіллі, що залишається на рівні минулого року. Найпопулярнішою діяльністю для дітей залишається спілкування з друзями — 79%.
Іншим важливим аспектом є низький рівень використання шкільних бібліотек: лише 38% дітей беруть книжки в бібліотеках своїх навчальних закладів, що може вказувати на необхідність модернізації бібліотечних фондів та заохочення до читання в школах.
Читайте також: Профорієнтація для підлітків: Фундація Катерини Осадчої запускає проєкт для вразливих категорій дітей