Згідно з новим звітом, проведеним Zagoriy Foundation спільно з Info Sapiens, українці продовжують активно долучатися до благодійної діяльності, попри складні умови війни та економічної кризи. 86% українців у 2024 році зробили або мали відношення до благодійних ініціатив. Це спростовує популярні проросійські наративи про «втому» від війни та зниження підтримки благодійності серед населення.
За інформацією зі звіту, хоча індекс благодійної активності знизився з 7,7 пунктів у 2022 році до 6,7 у 2024, цей рівень залишається значно вищим за показник 2021 року (4,5 пункти). Це свідчить про стабільність і відданість українців благодійним ініціативам, попри важкі часи.
Читайте також: Благодійна програма «Дитячий прихисток»: підтримка дітей в Україні
Основними мотивами для участі в благодійності залишаються співчуття (33%), патріотизм (17%) і відчуття обов’язку перед суспільством (16%). Багато українців віддають перевагу адресній допомозі, що демонструє особисту залученість до розв’язання конкретних проблем.
Середній щомісячний донат становить 840 грн, а серед активних донорів ця сума перевищує 2900 грн. Згідно з даними дослідження, 73% українців здійснювали грошові пожертви протягом року. Окрім цього, половина благодійників також активно залучалися до волонтерства. Частка волонтерів зросла з 39% у 2022 році до 43% у 2024 році, причому найбільш активними є молодь, працівники державного сектору та жителі сіл.
Читайте також: В Україні запрацювала друга благодійна ветеринарна клініка
Опитування також виявило, що українці найбільше довіряють локальним благодійним організаціям. 51% респондентів підтримують українські фонди, серед яких лідерами довіри стали Фонд Сергія Притули, фонд «Повернись живим» та Товариство Червоного Хреста України.
Попри велику кількість активних донорів і волонтерів, сектор благодійності стикається з труднощами, такими як складнощі у залученні коштів для немілітарних проєктів, висока конкуренція за гранти та невідповідність пріоритетів донорів реальним потребам організацій. Водночас 88% представників благодійних організацій оцінили взаємодію з бізнесом як ефективну, а 34% відзначили покращення співпраці протягом останніх двох років.
Читайте також: Конфлікт між лікарнею “Охматдит” і благодійним фондом: кошти для відбудови залишаються на рахунку фонду