Українські старшокласники виїжджають за кордон. Основними причинами цього є не відсутність патріотизму серед учнів, а проблеми в освітній політиці держави, розповів перший освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтервʼю для Telegraf. Він пояснив, що система освіти не забезпечує достатніх умов для навчання, а також не пропонує чіткої стратегії розвитку.
Серед проблем, які впливають на освітню сферу, омбудсмен виділяє надмірне навантаження на вчителів. Замість зосередження на навчальному процесі, педагоги змушені виконувати численні адміністративні завдання, брати участь у конкурсах і заповнювати звіти. Водночас низька заробітна плата, неналежні умови праці та відсутність сучасного обладнання посилюють складнощі.
Читайте також: В Україні стартувала освітня платформа uBoost для молоді з прифронтових територій
Горбачов також звернув увагу на важливу соціальну проблему. Багато батьків вирішують відправити своїх дітей за кордон не через відсутність патріотизму, а через побоювання щодо перспектив військової служби для своїх синів. За його словами, виїзд близько 300 тисяч старшокласників за кордон — це тривожна тенденція, хоча точність цієї цифри ще потребує перевірки.
На думку омбудсмена, корінь проблеми полягає у тому, що освіта в Україні не сприймається як стратегічна інвестиція в майбутнє. Фінансування освітньої галузі значною мірою залежить від міжнародної допомоги, а не від державних інвестицій. Відсутність довгострокового підходу до розвитку системи освіти загрожує подальшим погіршенням ситуації, вважає Горбачов.
Читайте також: Заклади освіти зобов’язали письмово повідомляти про булінг та насильство