Україна має на меті значне зменшення розриву в оплаті праці між жінками та чоловіками до 2030 року, зменшивши його з 18,6% до 13,6%. Це стане можливим завдяки новому Трудовому кодексу, який розробило Міністерство економіки. Кодекс передбачає модернізацію трудових відносин, включаючи введення восьми різних видів трудових договорів. Серед них — надомна, дистанційна та сезонна робота, що дасть жінкам більше можливостей для гнучкого працевлаштування.
Читайте також: Гендерна рівність в оплаті праці: конгрес та кампанія «Звісно, зможеш!» в Україні
Ключовою зміною є закріплення рівної оплати праці за аналогічну або рівноцінну роботу для жінок і чоловіків, що має сприяти зменшенню гендерної дискримінації в оплаті праці. Крім того, нововведення забезпечить рівні права для обох батьків на відпустку по догляду за дитиною, що дозволить їм більш ефективно поєднувати професійні обов’язки та обов’язки батьків.
Наслідком цих змін стане покращення конкурентоспроможності жінок на ринку праці, а також підвищення їх здатності поєднувати кар’єру та материнство. Окрім цього, кодекс скасовує непотрібні обмеження, такі як заборона вагітним жінкам брати участь у відрядженнях, що також стане кроком до створення більш рівних умов для всіх працівників.
Читайте також: “Захист України” для всіх: у школах скасували гендерний розподіл на уроках