ЮНЕСКО офіційно внесло «Програму охорони кобзарсько-лірницької традиції» до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини.
«Це велика перемога для України, яка вкотре показує світу, що наша культура — це наша сила. Кобзарі та лірники століттями були голосом свободи й пам’яті. Сьогодні їхній внесок та збереження традицій визнано на глобальному рівні», — пише заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар.
Представляв українську кобзарсько-лірницьку традицію на сесії ЮНЕСКО відомий кобзар, військовослужбовець та народний артист України Тарас Компаніченко.
«Включення “програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції” є знаковим. Адже ідея і підготовка номінації цілковито належить носіям-практикам. Міністерство культури та стратегічних комунікацій України підтримало цю ініціативу. Щиро вітаю всіх причетних до підготовки номінації, всіх носіїв-практиків, всіх українців», — зазначив Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
«Визнання ЮНЕСКО для нас — це насамперед можливість розповісти сьогодні на весь світ про Україну, про нашу незнищенну пісню, культуру, спадщину, про нашу боротьбу за власну державу, про наше споконвічне прагнення волі. Бо кожна дума — це оспівування лицарського козацького чину, кожна кобзарська псальма — це історія про силу віри і духу!» — наголосив Олесь Санін, братчик Кобзарського цеху, лірник, кінорежисер.