eTwinning – це програма Європейського Союзу, для підтримки співпраці шкіл та освітніх закладів через використання інформаційних технологій. Її мета — об’єднувати вчителів, учнів і освітян з різних країн для реалізації спільних проєктів, обміну досвідом та ідеями. Якщо простіше, то eTwinning допомагає школам з різних країн працювати разом над учнівськими проєктами. Уявіть, що ваша школа може “подружитися” зі школою з іншої країни, і ви разом будете створювати щось цікаве — наприклад, відео, малюнки, казки чи презентації. Це як велика дружба через інтернет. Зараз програма об’єднує вчителів з 46 країн Європи і світу. В Україні активними у проєкті eTwinning є 424 вчителі, а загалом залучені 1498 закладів освіти. Це школи та садочки.
Читайте також: Штучний інтелект в освіті: новий курс для вчителів від онлайн-школи Mathema
В межах престуру «Разом навчаємося і зростаємо», організованого Представництвом Європейського Союзу в Україні, делегація ЄС відвідала Полтавську область, де працюють 130 вчителів-учасників програми «eTwinning».
Для прикладу, селище Абазівка. Населення близько 1600 людей, проте у їхній місцевій школі разом з учнями працюють по цій програмі. Більше того, дві вчительки цієї школи цьогоріч отримали Європейську відзнаку якості. Це відзнака, яка засвідчує, що їхні проєкти, були оцінені у всьому ЄС. Тож зараз вчителі разом із дітьми з Абазівської школи працюють ще над вісьмома проєктами. Серед них екологічний, школярі спільно із дітьми з різних європейських країн висаджують дерева. Проєкт охопив учнів початкових класів із шести країн. Діти з Абазівки працюють у міжнародній групі та напряму спілкуються зі школярами з Європи. Обговорюють та узгоджують майбутні етапи своєї роботи. В перспективі – створення онлайн карти де будуть відзначені дерева, які були посаджені дітьми.
Читайте також: Реформа старшої школи: “Профільна” освіта вже у 2027 році
За словами вчительки Наталі Олефіренко, більшу частину практичних завдань педагоги інтегрують у теми уроків, спонукають дітей вивчати англійську мову та культури різних країн. Учні обов’язково презентують свої результати. Цікаво, що учні Абазівської школи вже пробують працювати із ШІ.
“Цього року ми разом із дітьми освоюємо штучний інтелект, він зустрічається майже в кожному цьогорічному проєкті,” – розповідає вчителька 4 класу Наталія Олефіренко.
В Україні за підтримки Представництва Європейського Союзу працює офіс програми eTwinning. Там можна проконсультуватись, отримати всю інформацію щодо наявних проєктів та навіть запропонувати свої. У офісі програми також можуть підказати, як долучити освітній заклад до програми. Розкажуть про всі наявні переваги участі у проєкті, зокрема, Спільні освітні ініціативи, які вчителі та учні можуть реалізовувати разом із партнерами з інших країн. Також програма дозволяє отримати доступ до семінарів, вебінарів та різноманітних навчальних курсів для освітян. Крім цього, вчителі також мають можливість спілкуватись із колегами з інших країн та поширювати, як свої методи викладання, так і переймати досвід колег.
Читайте також: В Україні понад 40% вчителів планують піти з професії