Міжнародна організація праці (МОП) повідомляє, що для досягнення економічних цілей до 2032 року Україні потрібно залучити 8,6 мільйона додаткових працівників, із яких майже 5 мільйонів повинні мати вищу освіту. Ця амбітна мета підкреслює важливість системних реформ на ринку праці, які підтримують уряд та міжнародні партнери.
У Києві представники уряду, міжнародних і місцевих організацій обговорили ключові пріоритети для українського ринку праці. Зокрема, серед головних тем були зайнятість, транскордонна мобільність та повернення українських біженців.
Читайте також: Гендерна рівність в оплаті праці: конгрес та кампанія «Звісно, зможеш!» в Україні
Попри відновлення рівня вакансій до показників січня 2022 року, ринок праці стикається з новими викликами. За даними Work.ua, конкуренція серед шукачів суттєво знизилась: якщо у лютому 2022 року на одну вакансію надходило в середньому 75 відгуків, то протягом 2024 року цей показник не перевищував 10.
Експерти наголошують на необхідності стимулювання зайнятості серед жінок і інтеграції людей з інвалідністю до ринку праці. Також важливим залишається питання забезпечення засобів до існування для внутрішньо переміщених осіб та біженців, що вплине на їхнє рішення щодо повернення в Україну після війни.
«Хоча завершення війни є ключовим фактором для повернення, доступ до роботи та покращення засобів до існування стануть вирішальними у цьому процесі», — зазначив Айван Кардона, спеціаліст UNHCR Ukraine.
МОМ та її партнери працюють над удосконаленням збору й аналізу даних, аби ефективніше підтримувати уряд у вирішенні цих завдань. Мета — створити стійкий ринок праці, що відповідатиме сучасним викликам.
Читайте також: Київ та WWF-Україна підписали меморандум про співпрацю для збереження природи та сталого розвитку