HEADS

Підтримка військових, їхніх родин та колишніх військовополонених: пріоритети Міністерства соціальної політики України

Міністерство соціальної політики України визначило пріоритетними завданнями підтримку військових на етапі служби, допомогу в адаптації після неї, а також надання підтримки їхнім родинам. Окрім того, особлива увага приділяється допомозі колишнім військовополоненим та членам їхніх родин. Враховуючи виклики, спричинені повномасштабним вторгненням, а також зростання кількості військових та їхніх родин, Міністерство соціальної політики акцентує увагу на розвитку соціальних послуг та програм для цих категорій українців.

Читайте також: Аграрії отримали майже 25 тис. га очищених земель у листопаді

Експериментальний проект з соціального супроводу військових

Одним з важливих рішень для підтримки захисників і захисниць є запуск експериментального проекту надання соціальної послуги соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у військових частинах. Проект реалізується в співпраці з Міністерством оборони і має на меті допомогти військовослужбовцям адаптуватися до умов військової служби, а також сприяти адаптації їхніх родин до нових умов життя.

Соціальна послуга включає такі напрямки:

  • Інформування військовослужбовців та їхніх родин з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, безкоштовної правової допомоги та ін.
  • Психосоціальна підтримка.
  • Підтримка сім’ї військових, зміцнення стосунків та підвищення стійкості під час служби і після мобілізації.
  • Відновлення втрачених контактів із військовослужбовцем.
  • Допомога в оформленні необхідних документів.
  • Профілактика залежностей та соціально небезпечних захворювань.
  • Представництво інтересів військових і їхніх родин у державних органах.
  • Реагування на випадки домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми.

Наразі учасниками цього проекту є 35 військових частин.

Соціальна адаптація ветеранів війни та їхніх родин

Для допомоги ветеранам війни у поверненні до цивільного життя після демобілізації Міністерство соціальної політики України запровадило соціальну послугу соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх родин. Ця послуга включає два етапи:

  1. Тижнева програма соціального відновлення – спрямована на збереження та відновлення соціальних зв’язків, стабілізацію психоемоційного стану, підвищення стійкості до бойової психологічної травматизації. Програма проводиться за участю психологів, соціальних працівників і педагогів на базі рекреаційних закладів.
  2. Послуга безпосередньо в громаді – включає комплекс заходів, спрямованих на допомогу ветерану в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних потреб, формуванні плану розвитку та соціальних навичок, зміцненні родинних і суспільних зв’язків, а також сприянні організації фізичного відновлення.

Послуга наразі активно працює в п’яти областях: Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій, Полтавській та Чернівецькій. Завдяки фінансуванню Програми розвитку ООН в Україні очікується розширення програми ще на шість регіонів.

Послуги для військових, звільнених з полону, та їхніх родин

Система соціального захисту також пропонує спеціалізовані послуги для військових, які повернулися з полону, та їхніх родин. Це включає:

  • 12 соціальних послуг для надання першочергової допомоги.
  • Реабілітацію.
  • Протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
  • Пенсійне забезпечення та соціальні стипендії.

Для кожної звільненої особи та її родини визначається фахівець соціальної сфери або кейс-менеджер, який допомагає організувати необхідні соціальні послуги.

Читайте також: Продажі українських товарів зросли на 9,5% після запуску програми “Національний кешбек”

Як отримати соціальні послуги?

Для отримання допомоги військовослужбовці та члени їхніх родин можуть звертатися:

  1. Самостійно:
    • До структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, контакти яких можна знайти на сайті обласної адміністрації.
    • До організацій чи установ, які надають соціальні послуги, за місцем проживання.
    • До центрів надання адміністративних послуг.
  2. За повідомленням інших уповноважених осіб:
    • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими інформує органи соціального захисту після звільнення особи, щоб організувати надання послуг.
    • Керівники центрів реінтеграції та закладів охорони здоров’я також інформують надавачів соціальних послуг і за згодою особи організовують зустріч із соцпрацівниками для підтримки.

Центри життєстійкості також надають допомогу всім зазначеним категоріям громадян.

Міністерство соціальної політики України закликає громади долучитися до надання послуг з соціальної адаптації ветеранів, ветеранок та членів їх родин, а також активно співпрацювати для розширення доступу до цих послуг.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі