Програма єВідновлення, яка допомагає громадянам, чиє житло було зруйноване через бойові дії, стає ще зручнішою завдяки новому оновленню. Тепер забронювати житловий сертифікат можна не тільки через мобільний застосунок Дія, а й через портал Дія та ЦНАП (Центри надання адміністративних послуг).
Це нововведення стало можливим після того, як на початку жовтня з’явилась технічна можливість подавати заяви на отримання житлових сертифікатів через вказані платформи. Протягом короткого часу цим нововведенням скористалося вже понад тисяча громадян.
Читайте також: Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію ветеранської політики до 2030 року
Нова можливість для тих, хто не мав доступу до мобільного застосунку
Завдяки оновленню програми єВідновлення, тепер мають змогу подати заяву на отримання житлового сертифікату також уповноважені представники власників зруйнованого житла, а також особи, що не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Це розширює коло осіб, які можуть скористатися програмою, і дозволяє більшій кількості людей отримати компенсацію за зруйноване майно.
Як забронювати кошти через портал Дія?
Щоб забронювати кошти через портал Дія, потрібно авторизуватися на Порталі, вибрати послугу «Бронювання коштів за житловим сертифікатом», обрати сертифікат, по якому хочете забронювати кошти, актуалізувати контактні дані та підписати заяву електронним цифровим підписом. Після подання заяви на бронювання, протягом п’яти днів людина отримує підтвердження та має 30 днів для оформлення угоди купівлі-продажу нового житла.
Порядок виплат і пріоритети
Виплати за житловими сертифікатами здійснюються з коштів, що знаходяться на спеціальному рахунку Міністерства розвитку громад та територій України. Якщо кошти на рахунку вичерпуються, заява переноситься в електронну чергу до моменту надходження нових коштів. Законодавчо встановлений пріоритет у черзі: першими виплати отримують військовослужбовці, особи з інвалідністю та багатодітні родини.
Результати програми єВідновлення
За час роботи програми було сформовано 12 тисяч житлових сертифікатів, з яких майже 5 тисяч сертифікатів вже реалізовано. Їхні власники вже переїхали в нові домівки, що свідчить про ефективність програми і її значний внесок у відновлення житла для постраждалих громадян.
Програма єВідновлення, що постійно розвивається та вдосконалюється, продовжує допомагати людям, які втратили своє житло внаслідок війни, забезпечуючи їм можливість повернутися до нормального життя та придбати нове житло.