HEADS

Грантова програма «СТВОРЮЙ!» продовжить свою роботу в 2025 році

Грантова програма «СТВОРЮЙ!», орієнтована на масштабування та розвиток малого і середнього бізнесу жінок в Україні у сфері виробництва та переробки, буде продовжена на наступний рік. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України, Міністерка економіки Юлія Свириденко під час бранчу з переможницями першого набору програми.

Читайте також: В Україні створено понад 17 тисяч робочих місць завдяки грантовій підтримці переробної промисловості

«Коли більш ніж пів року тому ми започаткували цю програму, не могли й уявити, що вона матиме такий великий попит. Більше 1000 жінок-підприємниць подали заявки для участі. Серед них — власниці фабрик, заводів, крафтових виробництв. Обирати 65 найкращих було непросто, але на цьому ми не зупиняємося. Оголошуємо про запуск другого етапу програми. Набір заявок відкриється наступного року», — наголосила Юлія Свириденко.

Мета програми та її значення для економіки

Грантова програма «СТВОРЮЙ!» є важливим інструментом урядової політики «Зроблено в Україні», а також частиною державної стратегії з подолання гендерного розриву в оплаті праці. Основною метою програми є стимулювання зростання економіки шляхом надання фінансової підтримки жінкам для реалізації їхніх бізнес-планів.

Переможниці програми можуть отримати грантові кошти в розмірі до $15 000, які можна витратити на придбання, доставку та монтаж виробничого обладнання, а також на навчання та підвищення кваліфікації.

Регіональний розподіл учасниць

За підсумками першого етапу програми, найбільше переможниць із великих міст України, але також серед учасниць є жінки з менших населених пунктів і прифронтових регіонів. Розподіл за розміром населених пунктів виглядає наступним чином:

  • 9% — село/селище;
  • 15% — місто до 50 тис. мешканців;
  • 23% — місто до 500 тис. мешканців;
  • 53% — більше ніж 500 тис. мешканців.

Регіональний розподіл переможниць:

  • Київ — 18;
  • Львівщина — 11;
  • Київщина — 5;
  • Волинська область — 4;
  • Дніпропетровщина, Чернігівщина, Полтавщина, Харківщина — по 3;
  • Житомирщина, Вінниччина, Хмельниччина, Тернопільщина, Чернівеччина — по 2;
  • Донеччина, Черкащина, Рівненщина, Івано-Франківщина, Закарпаття — по 1.

Сфери діяльності переможниць

Серед сфер діяльності жінок-підприємниць, що стали переможницями, найбільша частка припадає на виробництво харчових продуктів (27%), одягу (15%) та меблів (12%). Також серед переможниць є підприємці, які займаються виготовленням декору (8%), прикрас (5%), косметики та будівельних матеріалів (по 3%).

Підтримка бізнесу в умовах війни

Юлія Свириденко відзначила, що особливо важливою є участь жінок з прифронтових областей, таких як Дніпропетровщина, Чернігівщина, Харківщина та Донеччина, які продовжують працювати, попри всі складнощі війни: «Попри постійні ворожі обстріли, блекаути, ви продовжуєте працювати, платити податки, зберігати та створювати робочі місця. Уряд буде й надалі підтримувати бізнес через політику «Зроблено в Україні», яка наступного року буде фінансуватись у повному обсязі».

Міністерка закликала український бізнес і надалі користуватись урядовими програмами підтримки підприємців — грантами, кредитами та компенсаціями, а також програмами підтримки експорту від українського Експортно-Кредитного Агентства.

Продовження програми у 2024 році

Другий етап грантової програми «СТВОРЮЙ!» націлений на подальшу підтримку жіночого підприємництва в Україні. Набір заявок для участі у програмі відкриється наступного року, і підприємниці з усіх куточків України матимуть можливість отримати грантову підтримку для розвитку своїх бізнесів.

Програма «СТВОРЮЙ!» продовжує працювати на створення рівних можливостей для жінок у бізнесі, сприяючи розвитку підприємництва та економічному зростанню України.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі