З початку року майже 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) скористалися послугами Служби зайнятості. Завдяки цьому, багато з них знайшли роботу, отримали нову професію, відкрили власну справу, а також отримали підтримку в процесі адаптації на новому місці. Ось 5 основних послуг, які пропонує Служба зайнятості для переселенців:
Читайте також: Гранти для постраждалих домогосподарств на підготовку худоби до зими у трьох прифронтових областях України
1. Пошук роботи
Служба зайнятості допомагає переселенцям знайти роботу, підбираючи вакансії з урахуванням їхнього досвіду, освіти та побажань. Послуга охоплює не лише вакансії зі своєї бази, а й дані з відкритого ринку праці та сайтів-партнерів. Щоб скористатися послугою, достатньо звернутися до найближчого центру зайнятості або зареєструватися як безробітний через застосунок “Дія” чи на сайті Служби.
2. Професійне навчання
Для тих, хто хоче розширити свої можливості на ринку праці, Служба зайнятості пропонує безкоштовне професійне навчання для офіційно зареєстрованих безробітних. Навчання доступне за 97 робітничими професіями та близько 400 освітніми програмами. Курси проводяться в центрах професійно-технічної освіти Служби зайнятості, які працюють у різних регіонах України, зокрема в Рівному, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Сумах, Івано-Франківську та Львові. Після завершення навчання слухачі отримують сертифікат державного зразка.
3. Навчання по ваучеру
Переселенці, які не мають статусу безробітного, але вже мають професійно-технічну чи вищу освіту, можуть отримати ваучер на навчання в розмірі 30 тисяч гривень. Ці кошти можна використати для підвищення кваліфікації або здобуття нової професії. Програма пропонує 155 професій і спеціальностей для навчання. Заявки на ваучери можна подавати онлайн через сайт Служби зайнятості або у найближчому центрі зайнятості.
4. Грант на власну справу
Служба зайнятості підтримує підприємницьку ініціативу переселенців, надаючи гранти на створення чи розширення власної справи. Суми грантів варіюються від 50 до 250 тисяч гривень. Переселенці, які мають статус учасника бойових дій або їх подружжя, можуть претендувати на гранти від 250 тисяч до 1 мільйона гривень. Для участі в грантових програмах потрібно подати заявку через “Дію” разом з бізнес-планом.
5. Компенсації роботодавцям за працевлаштування переселенців
Служба зайнятості також надає фінансову підтримку роботодавцям, які наймають внутрішньо переміщених осіб. Компенсація становить розмір мінімальної заробітної плати (8 тисяч гривень на місяць) і надається протягом трьох місяців. Якщо ж працевлаштовується переселенець з інвалідністю, компенсація виплачується протягом півроку.
Додаткові послуги від партнерів Служби зайнятості
Якщо послуг Служби зайнятості недостатньо, переселенці можуть звертатися до партнерів Служби серед державних та недержавних організацій. Вони пропонують матеріальну, юридичну та психологічну допомогу, можуть відновити втрачені документи та допомогти вирішити інші проблеми, з якими стикаються переселенці. Контакти організацій-партнерів можна знайти на сайті Служби зайнятості в розділі “Єдине вікно послуг”.
Ці послуги допомагають переселенцям адаптуватися в нових умовах, знайти роботу або розпочати власну справу, а також отримати необхідну підтримку в процесі адаптації.