HEADS

Запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин в Україні: перший етап – авторизація для ветеринарів

Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації запустило важливий проєкт – Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Це ініціатива, яка має на меті покращити контроль за здоров’ям та безпекою тварин в Україні, гармонізувати національне законодавство з європейськими стандартами і сприяти розвитку культури відповідальних власників тварин.

Читайте також: Як евакуйованим отримати дозвіл на проживання в місцях тимчасового поселення разом із домашніми тваринам

Мета та переваги реєстру

Єдиний державний реєстр домашніх тварин, що реалізується на платформі Дія.Engine, стане центральною базою даних про котів, собак і тхорів в Україні. В реєстрі зберігатиметься інформація про тварин, зокрема їхні клички, опис, дані про вакцинацію, біостерилізацію, а також контакти власників і утримувачів. Така база допоможе забезпечити ефективний контроль за здоров’ям тварин, запобігати поширенню небезпечних хвороб та покращити епізоотичну ситуацію в країні.

Однією з основних переваг для власників тварин буде можливість без проблем відновити втрачені документи та дані про зареєстровану тварину. Крім того, з реєстром стане легше знайти загублених тварин. А вже у наступному році, після запуску ветеринарного паспорта в додатку «Дія», подорожі з тваринами по Україні значно спростяться.

Крок до євроінтеграції

Запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин є важливим кроком на шляху до євроінтеграції України. Це допоможе синхронізувати українське законодавство з європейськими вимогами щодо добробуту тварин. Відповідно до нових правил, власники тварин будуть заохочені реєструвати своїх улюбленців у базі даних, що підвищить шанси на повернення загублених тварин. Крім того, це дозволить державі краще планувати профілактичні заходи і здійснювати контроль за вакцинацією тварин.

«Функціонування реєстру сприятиме підвищенню рівня відповідального утримання тварин в Україні. Це також допоможе знизити ризики поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ», – зазначив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

Перший етап – авторизація ветеринарних закладів

Ініціативу з впровадження Єдиного державного реєстру тварин було розпочато з першого етапу, що включає авторизацію ветеринарних закладів. Цей етап вже стартував, і ветеринарні клініки та лікарі можуть подати заявки для авторизації в реєстрі. Для цього керівник закладу має заповнити заявку через кабінет на платформі, що займає не більше 30 хвилин. Після перевірки даних Держпродспоживслужбою протягом 10 робочих днів, заклади отримують підтвердження авторизації. Це дозволить ветеринарним лікарям почати реєстрацію тварин у системі.

До того ж, для ветеринарів будуть проводитися навчальні вебінари та надаватися технічна підтримка через телефон або чат. Ветеринарні заклади, які вже працюють з ветеринарними інформаційними системами (наприклад, Jet Vet, Enote, Animal-ID.net, BuBiBo), зможуть інтегрувати свою роботу з реєстром після авторизації.

Майбутні плани

Після успішної авторизації ветеринарні клініки зможуть розпочати реєстрацію домашніх тварин у реєстрі, що буде оголошено на наступному етапі. Очікується, що у майбутньому український реєстр буде інтегровано з міжнародними базами даних, що дозволить ефективніше ідентифікувати тварин і спростити процес реєстрації на міжнародному рівні.

Підтримка міжнародних партнерів

Розробка та впровадження Єдиного державного реєстру домашніх тварин стали можливими завдяки підтримці міжнародних донорів. Проєкт реалізується за фінансової підтримки GIZ, USAID та UK Dev. Вдячність висловлюють також партнерам, які допомогли розробити технічну платформу та надати комунікаційну підтримку.

Як долучитися

Ветеринарні заклади, які хочуть долучитися до Реєстру, можуть ознайомитися з детальною інформацією про процес авторизації на офіційному сайті vet.pet.gov.ua. Там також доступні навчальні матеріали та технічна підтримка.

Запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин – важливий крок для покращення добробуту тварин в Україні, підвищення рівня безпеки та забезпечення більш ефективного контролю за станом здоров’я тварин. Це також надасть можливість власникам тварин спростити процес їх реєстрації, отримання документів і подорожей, а ветеринарним лікарям – зручніший інструмент для реєстрації та моніторингу стану тварин.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі