back to top

HEADS

Попри війну – думати про майбутнє: саме зараз дуже важливо інвестувати в освіту

У листопаді 2024 року високопосадовці Європейського Союзу відвідали освітні заклади Київської області, що постраждали через широкомасштабну війну в Україні. Це було зроблено для того, аби підвищити обізнаність українців про надану підтримку з боку ЄС для розвитку та безпеки освіти в країні, яка переживає кризові часи. Дитячий садок у Бучі та ліцей в Ірпені стали символами спільної роботи Європейського Союзу, міжнародних організацій та громад задля створення сучасного навчального середовища.

Візит відбувся в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо».

Читайте також: Від Лівану до Європи: нова хвиля біженців та виклики для ЄС

Відбудова та модернізація освітніх установ

Завдяки зусиллям ЄС, дитячий садок «Пролісок» у Бучі та ліцей №3 в Ірпені відновлені, а їхні приміщення оснащені сучасними укриттями. Такі заходи реалізуються через проєкти Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії та Директорату з питань гуманітарної допомоги (ECHO) у співпраці з ЮНІСЕФ, що демонструє важливість синергії міжнародних і місцевих зусиль у відбудові регіонів.

Попри війну – думати про майбутнє: саме зараз дуже важливо інвестувати в освіту
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова

– Я щиро вдячна за можливість відвідати дитячий садок у Бучі та ліцей в Ірпені, які є лише двома прикладами підтримки освіти з боку Європейського Союзу. Цей візит також відбувається в межах комунікаційної кампанії ЄС щодо підтримки освіти та молоді в Україні. Але це не тільки про підтримку освіти; це про допомогу громадам відновитися та відбудуватися. Через Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії (FPI) та Департаменту цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги ЄС (ECHO), ЄС співпрацює з UNICEF в Україні та місцевими громадами задля створення безпечного та сучасного навчального середовища, ремонту класів і будівництва укриттів, щоб захистити дітей та вчителів під час безперервних російських атак. Навіть у найскладніші часи ми стоїмо разом. Разом ми навчаємося і зростаємо, і ми збережемо майбутнє України — України, яка знаходиться в серці Європи.

Читайте також: ЄС вводить нову систему контролю на кордонах з 10 листопада

Підтримка освітньої сфери: ресурси та проєкти

З моменту початку війни ЄС виділив Україні понад 100 мільйонів євро на відновлення безпечних умов у закладах освіти. Фінансування спрямоване на реконструкцію шкіл, облаштування укриттів, надання психологічної допомоги учням та педагогам, а також проведення кампаній з мінної безпеки. Станом на вересень 2024 року відновлення охопило 20 об’єктів у 11 областях, а до завершення другої фази планується відновити ще 80 закладів.

Попри війну – думати про майбутнє: саме зараз дуже важливо інвестувати в освіту
Заступниця Голови Представництва ЮНІСЕФ, в.о., Еммануель Абріу

Переривання освітнього процесу для дітей шкільного віку та дошкільнят в Україні справило руйнівний вплив на їхнє навчання та всебічний розвиток. Відновлення шкіл і дитячих садків як доступних, інклюзивних і безпечних місць для дітей — з належним чином обладнаними укриттями від повітряних атак є важливим для повернення учнів до школи, де вони можуть навчатися, гратися та спілкуватися зі своїми однолітками. Підтримка з боку Європейського Союзу через ЮНІСЕФ відіграє життєво важливу роль у реалізації права на освіту для кожної дитини та розвитку людського капіталу України.

Крім того, проєкт «U-LEAD з Європою» та «EU4Resilient Regions» спрямовані на відновлення шкіл і сприяють зміцненню місцевих громад. Ці ініціативи впроваджуються за підтримки GIZ та спрямовані на розвиток стійкості регіонів, що постраждали від війни.

Читайте також: ЮНІСЕФ надає грошову допомогу українським родинам на прифронтових територіях для зимового періоду

Забезпечення безпеки та інклюзивності

Окрім відновлення будівель, значну увагу приділяють забезпеченню безпеки дітей та педагогів. Створення сучасних шкільних укриттів, навчання з мінної безпеки та цифрові навчальні центри — лише частина проєктів, що сприяють стабільному функціонуванню освітньої сфери. Понад 16 тисяч учнів та вчителів вже пройшли навчання з мінної безпеки, а 42 тисячі школярів отримали психологічну допомогу.

Відбудова освітньої інфраструктури в Україні у часи війни є ключовим завданням, до якого долучився Європейський Союз разом із міжнародними партнерами. Створення безпечного та інклюзивного середовища для дітей свідчить про значущість глобальної підтримки у забезпеченні майбутнього українського покоління. Кампанія «Разом навчаємося і зростаємо» підкреслює готовність ЄС підтримувати українські громади у їхньому прагненні до миру та процвітання.

Читайте також: Зимові виплати від ЮНІСЕФ для мешканців прифронтових територій розпочато
Олексій Захаров
Олексій Захаров
Редактор сайту | Досвід роботи у ЗМІ — понад 17 років. Працював журналістом на Vgorode.ua, відеоредактором на "5 каналі", шеф-редактором на Gloss.ua та "Наш Київ", редактором розділу "Життя" на LIGA.Net.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here