USAID у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України оголосили про запуск нового п’ятирічного проекту під назвою «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). Цей проект стане найбільшою інвестицією Уряду США у фізичну реабілітацію в Україні і передбачає створення ефективної системи реабілітаційних послуг, що забезпечить українцям доступ до якісної медичної допомоги безпосередньо в їхніх громадах.
Читайте також: ЮНІСЕФ надає грошову допомогу українським родинам на прифронтових територіях для зимового періоду
Мета проекту: покращення доступу до реабілітаційних послуг
Основною метою проекту Rehab4U є створення національної системи реабілітації, яка забезпечить українцям доступ до послуг з догляду та підтримки, включаючи використання сучасних асистивних технологій. Проект об’єднає державні установи, неурядові організації, громадські об’єднання та міжнародних партнерів, щоб покращити стандарти надання реабілітаційної допомоги та підвищити якість життя людей з інвалідністю.
“USAID є нашим стратегічним партнером протягом багатьох років, і ми щиро вдячні за потужну підтримку України на всіх рівнях, особливо в цей непростий час. Триваюча повномасштабна війна ставить перед системою охорони здоров’я нові виклики. Запуск проекту «Rehab4U» є надзвичайно важливим для нашої країни сьогодні, адже розвиток сучасної системи реабілітації та покращення доступу до якісних послуг залишаються нашими головними пріоритетами”, — зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Реалізація проекту та основні партнери
Проект “Реабілітація в Україні” реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). З 1 липня 2024 року його впровадження розпочала організація “Momentum Wheels for Humanity”. До переліку партнерів також входять Results for Development (R4D), Project Hope, Національна асамблея людей з інвалідністю України та Deloitte.
Проект буде реалізований у не менш ніж 15 областях України, зокрема в регіонах, де реабілітаційні послуги є обмеженими або недостатньо доступними.
Підтримка реабілітації в умовах війни
У своїй заяві Посол США в Україні Бріджит Брінк підкреслила важливість проекту у світлі жорстокої війни, що триває. “Уряд США протягом тривалого часу був надійним партнером у зусиллях України щодо зміцнення її системи охорони здоров’я, і сьогодні, перед обличчям жорстокої війни з боку Росії, ця підтримка важливіша, ніж будь-коли. Кількість поранених ветеранів та цивільних осіб з початку повномасштабного вторгнення зробила посилення реабілітаційних послуг пріоритетною інвестицією для Сполучених Штатів”, — зазначила вона.
З початку війни значно збільшилася кількість осіб, що потребують реабілітації, і це робить розвиток реабілітаційної інфраструктури вкрай важливим. USAID з партнерами активно працює над зміцненням системи реабілітації для військових та цивільних осіб, які постраждали від війни.
Розвиток реабілітаційної інфраструктури та підтримка інклюзії
Протягом наступних п’яти років проект Rehab4U сприятиме розвитку реабілітаційної інфраструктури в Україні, покращуючи стандарти надання допомоги та розширюючи доступність сучасних допоміжних технологій. Однією з головних цілей є підвищення кваліфікації фахівців з реабілітації та забезпечення послуг, доступних на рівні громад.
Проект також має на меті підтримку соціальної інклюзії та розширення можливостей людей з інвалідністю, щоб вони могли активно долучатися до життя суспільства та сприяти соціально-економічному розвитку країни.
Співпраця з місцевими громадами
“Momentum Wheels for Humanity” працює в Україні понад 25 років і має досвід реалізації комплексних проектів, що відповідають потребам населення, зокрема людей з обмеженими можливостями. За словами заступниці виконавчого директора організації Жаннетт Гановскі, реабілітаційні послуги, що надаються в рамках проекту, будуть орієнтовані на максимально широке охоплення громад та інтеграцію людей з інвалідністю.
“Ми прагнемо підтримувати комплексний підхід до реабілітаційних послуг, який відповідає потребам всього населення. За підтримки USAID та у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я ми сподіваємося продовжувати наші зусилля з розвитку реабілітаційного сектору та сприяти більшій інтеграції людей з різними можливостями для повноцінної взаємодії з громадою”, — сказала Жаннетт Гановскі.
Висновки
Проект «Реабілітація в Україні» (Rehab4U) є важливим кроком у розвитку інклюзивної реабілітаційної системи, що відповідатиме вимогам часу та потребам людей, які пережили фізичні та психологічні травми, зокрема унаслідок війни. Завдяки підтримці USAID та інших міжнародних партнерів, Україна зможе створити доступну, ефективну систему реабілітації, що стане на допомогу мільйонам громадян, які потребують підтримки.