HEADS

Третя національна технічна зустріч з інсультної допомоги: кроки до покращення якості лікування в Україні

6 листопада в Україні відбулася третя національна технічна зустріч, присвячена зменшенню тягаря інсульту в країні. Основною темою заходу було підвищення якості медичного обслуговування та покращення результатів лікування пацієнтів з інсультом. Участь у заході взяли представники Міністерства охорони здоровʼя, Європейського бюро ВООЗ в Україні, Національної служби здоровʼя України, Світового банку, а також медичні організації та обласні органи охорони здоровʼя.

Читайте також: ЮНІСЕФ надає грошову допомогу українським родинам на прифронтових територіях для зимового періоду

Оновлені дані та стратегічний розвиток інсультної служби

Під час зустрічі були презентовані результати моніторингу роботи інсультних служб та обговорено пацієнтські маршрути, зокрема, питання якості надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті. Окремо учасники зустрічі обговорили ключові досягнення в розвитку інсультної допомоги та проаналізували основні потреби для її подальшого вдосконалення.

Зокрема, були підняті питання досягнень у наданні тромболітичної терапії при гострих ішемічних інсультах, що в Україні перевищило 11% і наблизилося до середньоєвропейського рівня. Водночас, не зважаючи на складну ситуацію через війну, система охорони здоровʼя України продовжує робити кроки для покращення доступу до лікування та реабілітації пацієнтів.

Важливість мультидисциплінарного підходу

Перший заступник Міністра охорони здоровʼя України Сергій Дубров зазначив, що інсульт залишається однією з найбільших медичних проблем країни. Показники захворюваності, інвалідизації та смертності від інсульту в Україні значно перевищують середньоєвропейські. Однак, за останні роки значно покращилася ситуація завдяки створенню інсультних центрів, які оснащені сучасним медичним обладнанням, зокрема ангіографами, апаратами КТ і МРТ, що дозволяють продовжити «терапевтичне вікно» для механічної тромбектомії до 24 годин.

Важливо, що лікування інсульту, а також реабілітація, є безкоштовними для пацієнтів завдяки фінансуванню з державного бюджету в межах Програми медичних гарантій.

Збільшення доступності тромболітичної терапії

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт відзначив, що в Україні спостерігається зростання застосування тромболітичної терапії, що є важливим досягненням для країни. Підтримка з боку міжнародних організацій та співпраця з Міністерством охорони здоровʼя та Національною службою здоровʼя України дозволила підвищити ефективність лікування інсультів, наблизивши показники до середньоєвропейського рівня. За даними ВООЗ, в Україні цей показник перевищує 11%, що є значним прогресом порівняно з попередніми роками.

Реабілітація пацієнтів після інсульту

Окрема сесія технічної зустрічі була присвячена розвитку реабілітації пацієнтів після інсульту. В Україні активно удосконалюється система реабілітаційної допомоги для пацієнтів, починаючи з гострого періоду інсульту. Це важливий крок до того, щоб пацієнти могли якомога швидше почати реабілітацію, що значно покращує їхні шанси на відновлення.

Наразі реабілітаційна допомога для пацієнтів, які перенесли інсульт, є частиною пакету «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», що покривається Програмою медичних гарантій. Це означає, що реабілітація є безкоштовною для пацієнта.

Доступ до медичних послуг

Ключовим елементом у боротьбі з інсультом є своєчасна діагностика та доставка пацієнтів до лікарень, які оснащені відповідним обладнанням для проведення КТ або МРТ, що є необхідним для точного встановлення діагнозу. Станом на сьогодні, 227 лікарень по всій країні підписали контракти з Національною службою здоровʼя України для надання медичної допомоги пацієнтам з інсультом.

Висновки

Незважаючи на труднощі, викликані війною, система охорони здоровʼя України продовжує розвиватися, впроваджуючи нові підходи до лікування та реабілітації пацієнтів з інсультами. Вдосконалення інсультної допомоги, підвищення рівня тромболітичної терапії та розвиток реабілітаційних послуг створюють основу для покращення якості життя пацієнтів та зниження рівня інвалідизації та смертності від інсультів в Україні.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі