Український Червоний Хрест спільно з міжнародними партнерами та за сприяння Міністерства охорони здоров’я України розпочав роботи з відновлення дитячого корпусу Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії в Києві. Це стало можливим завдяки проекту, метою якого є відновлення медичних закладів, постраждалих внаслідок війни. Будівля Центру була пошкоджена 8 липня 2024 року внаслідок масованого ракетного обстрілу Києва та дитячої лікарні Охматдит. Загальна сума проекту складає 42 млн гривень.
Читайте також: Верховна Рада України удосконалює роботу МСЕК
Важливість відновлення медичних закладів
Генеральний директор Українського Червоного Хреста, Максим Доценко, наголосив на важливості відновлення медичних установ, які постраждали внаслідок війни:
«Відновлення медичних закладів України, які постраждали через війну, є пріоритетом для нашої організації, особливо коли йдеться про дитячі медичні установи. Пошкодження Центру дитячої кардіології унеможливило надання допомоги тисячам маленьких пацієнтів, тому Український Червоний Хрест робить усе можливе, щоб забезпечити якнайшвидше відновлення центру, де щоденно рятують дитячі життя».
Підтримка від МОЗ України
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, також підкреслив важливість відновлення Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, який є одним із провідних медичних закладів країни:
«Центр дитячої кардіології та кардіохірургії — один із провідних медичних закладів України, де виконують унікальні операції, рятуючи життя наймолодших пацієнтів із серйозними захворюваннями серця. Після ракетної атаки росіян, яка завдала серйозних руйнувань, перед нами стоїть важливе завдання — відновити потужності центру, щоб лікарі мали необхідні умови для надання допомоги, а діти — доступ до найсучасніших медичних послуг. Відновлення лікарні — це не лише відновлення будівлі, але й відновлення надії для багатьох родин, чиї діти потребують невідкладного лікування».
Пріоритети відновлення
Ілля Ємець, директор Дитячого кардіологічного центру, підкреслив, що відновлення роботи центру має важливий терміновий характер:
«Ми прагнемо відновити операції на серцях новонароджених та немовлят у відремонтованому корпусі до літа 2025 року. Це наш пріоритет, адже кожен день важливий для тих, хто потребує нашої допомоги».
Плани відновлення
Для забезпечення подальшої безпечної та надійної експлуатації приміщень планується провести низку відновлювальних робіт, зокрема:
- Встановлення нових конструкцій перегородок у приміщеннях лікарні.
- Відновлення пошкоджених вікон та дверей.
- Відновлення елементів мереж електропостачання, водопостачання та водовідведення.
- Ремонт стін і внутрішнього оздоблення на пошкоджених ділянках.
- Заміна пошкоджених ділянок підлогових покриттів.
- Облаштування нових душових кабін.
- Відновлення фасаду будівлі та покрівлі.
Загальна допомога Українського Червоного Хреста
Український Червоний Хрест активно допомагає відновлювати медичні заклади в Україні з початку повномасштабного вторгнення. За цей час було відремонтовано 10 000 м² медичних і реабілітаційних установ по всій країні. Серед відновлених об’єктів — реабілітаційний центр Unbroken у Львові, Державний реабілітаційний центр “Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” в Лютежі на Київщині, а також встановлення сонячних панелей для Вишнівської міської лікарні у Київській області. Ця лікарня обслуговує понад 120 000 людей, зокрема тисячі внутрішньо переміщених осіб, і завдяки новому обладнанню вона зможе працювати навіть під час аварійних відключень електроенергії.
Відновлення Центру дитячої кардіології у Києві є важливою частиною зусиль Українського Червоного Хреста щодо відновлення медичних закладів по всій країні. Ці заходи не тільки допомагають забезпечити належні умови для надання медичної допомоги дітям, а й надають надію тисячам родин, чиї діти потребують невідкладної медичної допомоги.