HEADS

Нові правила реєстрації винаходів та корисних моделей в Україні

Від 25 жовтня 2024 року в Україні запроваджено нові Правила реєстрації винаходів та корисних моделей, ухвалені Міністерством економіки наказом від 9 вересня 2024 року № 23301. Ці зміни мають на меті зробити процес реєстрації інновацій швидшим, прозорішим та більш орієнтованим на потреби українських і міжнародних винахідників.

Читайте також: Програма USAID «Врожай» запускає пілотну програму для надання мобільних зерносушарок фермерам з прифронтових областей

Переваги нових правил

Заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів зазначив, що нові правила підтверджують намір України залишатися на передовій технічного прогресу та інновацій. Галузі, такі як «зелена енергетика», транспортні технології, нано- та біотехнології, а також оборонна сфера, отримують пріоритет у розгляді заявок. Зокрема, нові правила забезпечують цифровізацію процесу експертизи заявок, що пришвидшить реєстрацію прав.

Основні зміни

  • Чітке окреслення прав та обов’язків заявників.
  • Перелік необхідних документів і деталі експертизи.
  • Особлива увага міжнародним заявкам та заявкам у секретних галузях.
  • Можливість часткової відмови від прав та нові механізми для зауважень і заперечень від третіх осіб.

Визначення винаходу та корисної моделі

Винахід або корисна модель — це нове технічне рішення, яке вирішує актуальні завдання в різних галузях. Для реєстрації винаходу важливо, щоб він відповідав вимогам промислової придатності та винахідницького рівня. Корисні моделі мають відповідати вимогам новизни та придатності до застосування.

Відповідність євроінтеграційним стандартам

Нові правила відповідають стандартам ЄС і враховують положення Acquis communautaire, що сприяє інтеграції України в європейську інноваційну спільноту. Вони також враховують українське санкційне законодавство: заявки перевіряються на відповідність санкційним нормам, і в разі накладених санкцій їхній подальший розгляд проходить з урахуванням обмежень, визначених Радою національної безпеки і оборони України.

Детальніше за посиланням.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі