Міністерство розвитку громад та територій України за підтримки Посольства США презентувало дорожню карту відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану під час заходу у Варшаві. Участь у заході взяли представники авіагалузі, зокрема профільні регулятори з ЄС, Великої Британії та США, а також керівники українських та іноземних авіакомпаній.
Читайте також: Анна Кузьменко: “Раніше трансплантація кісткового мозку в Україні була мрією. Тепер це реальність”
Стратегічне завдання збереження авіаційної інфраструктури
Віце-прем’єр-міністр Олексій Кулеба підкреслив важливість збереження авіаційної інфраструктури в умовах війни. Він зазначив, що стратегічним завданням є підготовка до відновлення цивільних польотів, коли це стане можливим. “Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатися вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору,” – додав він.
Підтримка з боку США
Мері Елізабет Медден, економічний радник Посольства США в Україні, акцентувала на важливості підтримки України в відновленні цивільної авіації та готовності США надати експертну та технічну допомогу.
Дорожня карта відкриття повітряного простору
Заступник міністра Сергій Деркач представив покроковий план для часткового відкриття повітряного простору. Оцінку ризиків для цивільної авіації підготувала Державна авіаційна служба, а про безпеку аеронавігації доповідав директор Украероруху Андрій Ярмак.
Готовність аеропортів
Генеральні директори міжнародних аеропортів “Бориспіль” та “Львів” Тетяна Романовська і Олексій Дубревський також висвітлили питання готовності своїх аеропортів до можливого відкриття.
Координація цивільної та військової авіації
Олег Захарчук, заступник командира Повітряного командування “Центр”, презентував механізми координації цивільної та військової авіації, що є важливим аспектом у забезпеченні безпеки польотів.
Участь міжнародних компаній
До обговорення долучились представники польського агентства аеронавігаційних послуг та авіакомпанії, такі як AirBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Turkish Airlines та багато інших.
Відкриття повітряного простору України є важливим кроком для відновлення авіаційної діяльності в країні, і зусилля, які наразі вживаються, сприятимуть цій меті.