HEADS

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом: важливість вакцинації для захисту дітей

Щороку 24 жовтня світ відзначає Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (поліо) — небезпечною хворобою, ліків проти якої не існує. Міністерство охорони здоров’я України, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підкреслюють, що вакцинація є єдиним надійним способом запобігти цій хворобі. Батьків закликають своєчасно вакцинувати дітей, щоб уберегти їх від поліомієліту.

Читайте також: Вакцинація в Україні: Де знайти інструкції та важливу інформацію

Поточна ситуація з вакцинацією

З початку 2024 року рівень охоплення вакцинацією проти поліо серед дітей не досягає рекомендованих ВООЗ показників. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, найнижчі показники вакцинації зафіксовані серед дітей у віці 14 років (46,3 %), 6 років (52 %) та 18 місяців (56 %). Низькі рівні вакцинації спостерігаються в Одеській, Львівській та Івано-Франківській областях. Важливо зазначити, що щеплення є безкоштовними, і наразі вакцинами забезпечені усі регіони країни.

Небезпека поліомієліту

Поліомієліт — це захворювання, яке викликане поліовірусом, що вражає нервову систему і може призвести до невиліковного паралічу та летальних випадків. Це захворювання належить до вакцинокерованих, щеплення проти яких включені до Національного календаря профілактичних щеплень.

“Україна подолала останній спалах поліо, але це не означає, що загрози немає. Кожна дитина має бути вакцинована проти поліомієліту. Важливо перевірити вакцинальний статус та, у разі необхідності, надолужити пропущені щеплення”, — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

Вакцинація: що потрібно знати

В Україні використовують два типи вакцин проти поліомієліту: інактивовану (ІПВ), що вводиться у вигляді ін’єкцій, та оральну (ОПВ), яку приймають у вигляді крапель. Кожна дитина до 14 років повинна отримати шість доз вакцини. Щеплення проводяться у 2, 4, 6, 18 місяців та у 6 і 14 років.

“Вакцинація є найефективнішим способом профілактики поліомієліту. Ми забезпечені вакцинами високої якості, які пройшли прекваліфікацію ВООЗ”, — зазначив голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Дії у разі пропущених щеплень

Якщо графік вакцинації порушено, важливо не панікувати. Необхідно якомога швидше надолужити пропущені щеплення, звернувшись до сімейного лікаря чи педіатра, який допоможе скласти індивідуальний графік.

Вакцинація проти поліомієліту — це критично важливий захист для дітей. Під час війни Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Медичні закупівлі України забезпечують постачання вакцин. Лише спільними зусиллями ми можемо захистити майбутнє наших дітей та запобігти повторному сплеску поліомієліту.

Нагадаємо, що в кінці 2021 року в Україні було зафіксовано два випадки захворювання на поліомієліт. Завдяки проведеним заходам і додатковій імунізації, у вересні 2023 року ВООЗ оголосила спалах поліомієліту в Україні офіційно завершеним.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі