Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) впроваджує масштабні проекти, спрямовані на відновлення та розвиток країни. Результати вже втілених програм та майбутні перспективи співпраці обговорили під час зустрічі команди Мінінфраструктури та ПРООН.
Підтримка ПРООН
Заступник Генерального секретаря ООН та заступник адміністратора ПРООН Хаолян Сюй привітав нову команду Міністерства та зазначив, що ПРООН підтримує обрану стратегію роботи — детальне планування та чіткі вимоги до виконання спільних проектів.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив, що організація надає безпрецедентну підтримку Україні, значна частка якої спрямована на проекти Міністерства. «Понад 60% всієї допомоги ПРООН йде на проекти, якими опікується Міністерство розвитку громад та територій. Наразі ми спільно імплементуємо понад 12 проектів, сумарна вартість яких становить понад 415 мільйонів доларів», — зазначив Яко Сільє.
Читайте також: Підготовка прифронтових територій до зими: міжнародна гуманітарна допомога
Успішні проекти та прозорість
Заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська навела приклад успішної співпраці: програму відновлення 18 багатоквартирних будинків у Київській області, фінансування якої було здійснено за рахунок коштів, зібраних фандрейзинговою платформою UNITED24 в межах напрямку «Відбудова України». Реалізація цього проекту стала можливою завдяки технічній підтримці та нагляду з боку ПРООН.
«Для нас було важливо зробити цей процес прозорим, враховуючи природу коштів та відповідальність за них», — зазначила Наталія Козловська. Вона також повідомила про розробку нового проекту будівництва соціального житла для внутрішньо переміщених осіб.
Фокус на результатах
Заступник Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк наголосила на необхідності зосередитися на досягненні результатів, які будуть відчутні для кожної громади. «Ми орієнтовані на результат. Вкрай важливо розробити дієві механізми пріоритезації інвестиційних проектів», — зазначила вона.
Марина Денисюк підкреслила важливість залучення не лише публічних коштів, але й створення зрозумілих умов для приватного сектору. У цьому контексті важливо продовжувати реформи, зокрема управління державними інвестиціями та децентралізацію.
Нові підходи до співпраці
Заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс зазначив, що організація впроваджує нову філософію співпраці, зосереджуючи увагу на потребах громад. Він вказав на важливість визначення трьох типів регіонів: прифронтові, центральні та віддалені від війни, а також пріоритетних проектів для кожного з них.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін підтвердив, що поділ України на три регіони є відправною точкою Міністерства. «У лютому 2025 року ми отримаємо стратегії розвитку для кожного окремого регіону, що дозволить врахувати об’єктивну ситуацію в країні», — зазначив він.
Висновок
Співпраця між Міністерством розвитку громад та територій України і ПРООН відкриває нові перспективи для відновлення країни. Зосередженість на прозорості, результатах та інвестиціях дозволяє сподіватися на успішне виконання спільних проектів, що мають на меті поліпшення якості життя в українських громадах.