Мінохорониздоров’я розпочинає експериментальний освітній проєкт, який допоможе змінити підхід до підготовки фахівців з реабілітації.
Відтепер майбутні реабілітологи зможуть від 45 до 60% часу навчання практикувати свої знання безпосередньо на робочих місцях. Студент отримає контрольований доступ до роботи з пацієнтом, до того ж матиме мотивацію – заробітну плату. Заклади охорони здоровʼя своєю чергою матимуть можливість впливати на формування змісту освітніх програм.
Це надзвичайно важливо, адже дозволить випускникам бути готовими до реальної роботи з першого дня після завершення навчання.
У пілотному проєкті, який триватиме 2 роки, візьмуть участь чотири заклади вищої освіти:
- Дніпровський державний медичний університет Dnipro State Medical University
- Сумський державний університет
- Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського
- Національний університет фізичного виховання і спорту України
Студенти цих вишів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія», зможуть долучитися до проєкту, якщо вони навчаються щонайменше три роки на денній формі навчання, мають не менше 80% успішності та пройшли відбір у своїх навчальних закладах і медичних установах.
Кожен студент-учасник проєкту здобуватиме освіту за дуальною формою за навчальним планом, погодженим як вишем, так і закладом охорони здоров’я.
Інформація про здобуття вищої освіти за дуальною формою в межах реалізації експериментального проєкту буде внесена у додаток до диплома.
Ми вже писали, в Україні анонсували запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин.