Site icon Humanitarian Media Hub

30-та УАЕ повернулася додому після року роботи на станції «Академік Вернадський»

30-та УАЕ повернулася додому після року роботи на станції «Академік Вернадський»

Фото: МОН

Головні тези

30-та Українська антарктична експедиція (УАЕ) повернулася додому після року роботи на станції «Академік Вернадський». Учасники прибули до Києва 4 квітня 2026 року.

Повернення тривало понад тиждень: спершу команда на судні «Ноосфера» дісталася чилійського порту Пунта-Аренас, далі літаками до Варшави, а потім автобусом – до України.

У Києві на полярників та полярниць вже чекали рідні, друзі та колеги.

Команда повністю виконала свою місію в Антарктиці. Ми забезпечили як безперервну роботу станції та проведення досліджень, так і міжнародне представництво України в найвіддаленішому куточку світу.

– керівник 30-ї УАЕ Олександр Полудень.

До складу 30-ї експедиції входило 13 осіб: 8 науковців, лікарка, кухарка, системний адміністратор, дизеліст та механік.

Вони працювали у сферах геофізики, метеорології та біології, проводячи спостереження за кліматичними змінами, станом озонової діри, динамікою магнітного поля Землі, глобальною сейсмічною активністю та космічною погодою.

Разом із 30-ю УАЕ додому повернулися учасники сезонного загону, які працювали на станції «Вернадський» та судні «Ноосфера» протягом антарктичного літа, коли в Україні зима.

Їхня робота охоплювала два напрямки: технічний та науковий. Інженерна команда виконувала термінову модернізацію станції, а науковці займалися відбором біологічних і геологічних зразків, налаштовували нове обладнання та закладали системи моніторингу у нових точках.

25 березня на станції розпочала роботу 31-ша УАЕ, яка продовжила проведення наукових досліджень.

Читайте також: 
У лелечому гнізді в Леляках стався конфлікт через повернення минулорічної господині Одарки
Exit mobile version