HEADS

Школа офлайн: уряд затвердив підхід до оцінки безпечності шкіл

При створенні комплексної програми Школа офлайн, головним завданням було знайти найбезпечніші школи для очного навчання. Такі, що мають укриття, достатню кількість учнів та розташовуються далеко від обʼєктів, по яких цілиться росія. Повідомляє віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїх сторінках

Це величезний масив даних для аналітики. До того ж дані динамічні, ситуація змінюється, а отже, необхідна якісна методика та дієві інструменти. Усі запити покрили технології від топової компанії Palantir. Кабмін сьогодні затвердив цей підхід до оцінки безпечності шкіл.

Так, завдяки Palantir у Мінцифри проаналізували та нанесли на одну мапу інформацію про:
— геолокацію закладів освіти;
— кількість учнів і персоналу;
— формат навчання;
— геолокацію вибухів;
— близькість об’єктів інфраструктури та воєнних обʼєктів;
— близькість до лінії фронту;
— статус кожної громади, зокрема окупована, тривають активні бойові дії чи вони можливі.

На основі цієї карти визначили віддалені школи в різних регіонах, де треба збудувати або відремонтувати укриття. Ці школи розташовані віддалено від військових обʼєктів, обʼєктів інфраструктури, лінії фронту, і там є запит на відновлення офлайн-навчання.

Підхід до створення заснований на конкретних даних, тому дає змогу максимально ефективно використовувати обмежений ресурс і будувати укриття там, де є діти в громадах і запит від батьків на відновлення очного навчання.

” Якщо ми не виведемо школярів у безпечний офлайн зараз, то ризикуємо втратити покоління. Спочатку ковід, потім повномасштабне вторгнення — як результат, українські школярі відстають від однолітків з інших країн на 2 роки навчання. Із часом цей розрив тільки збільшуватиметься, а в майбутньому наслідки в освітніх прогалинах відчує вся країна. Тому просто зараз боремося за кожну дитину і якість освіти, яку вона отримає”, – зазначає Міністр.

Більше інформації про комплексну програму Школа офлайн можна дізнатися на сайт. Також там є форма, де можете залишити запитання.

Ми вже писали, що відкрито набір на нову хвилю обмінів в межах програми Erasmus for Young Entrepreneurs.

Юлія Ревака
Юлія Ревака
Редактор | Понад 10 років досвіду в гуманітарній сфері. З 2022 року працювала редактором на сайті ТочкаФан. З червня 2024 - редактор HMH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі