Адміністрація Дональда Трампа ухвалила рішення про вихід Сполучених Штатів Америки з Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Як передає New York Post, у Білому домі пояснили цей крок незгодою з політикою організації, яку охарактеризували як “антиамериканську”, “антиізраїльську” та “надмірно прогресивну”.
Читайте також: Кобзарство відтепер охоронятиметься ЮНЕСКО
Ще у лютому Трамп підписав розпорядження про 90-денний перегляд участі США в ЮНЕСКО, зосередившись на оцінці антисемітських та антиізраїльських проявів. За підсумками аналізу, американські посадовці розкритикували підходи організації до питань інклюзивності, різноманіття та рівності, вважаючи їх несумісними з “реалістичною політикою”.
Серед рішень ЮНЕСКО, які викликали незадоволення Вашингтона, — “інструментарій боротьби з расизмом”, що рекомендує країнам активніше впроваджувати антирасистське законодавство, а також ініціатива “Трансформація чоловічої ментальності” та звіт про вплив відеоігор на гендерну рівність.
Окрему реакцію викликали рішення ЮНЕСКО щодо єврейських святинь, які організація визнала палестинською культурною спадщиною. У Вашингтоні це назвали прикладом “політизації культури та історії”.
США також занепокоєні посиленням ролі Китаю в ЮНЕСКО. За інформацією адміністрації, Пекін є другим найбільшим донором організації після Японії, а китайські представники обіймають низку керівних посад. На думку Білого дому, Китай використовує це для просування власного бачення міжнародних стандартів.
Читайте також: ЮНЕСКО відновить зруйновану Академію мистецтв у Києві