back to top

HEADS

Українські біженці забезпечать Польщі понад 3% ВВП до 2030 року — дослідження Deloitte

Українські біженці, які знайшли роботу в Польщі, роблять відчутний внесок в економіку країни. Згідно з дослідженням міжнародної консалтингової компанії Deloitte, до 2030 року їхній вплив на ВВП Польщі може сягнути 3,2%.

Читайте також: Українці в Чехії дали економіці більше, ніж отримали допомоги

У 2023 році внесок українських працівників у ВВП Польщі оцінювався в 2,3%, у 2024-му — вже 2,7%. Аналітики зазначають, що з часом, коли українці краще інтегруються у польський ринок праці, набуваючи специфічних навичок, їхня економічна роль зростатиме. Водночас компанії адаптують структуру виробництва та інвестують у робочу силу, що додатково вплине на економічну динаміку.

Станом на травень-червень 2024 року в Польщі було працевлаштовано 80% українських біженців, лише 14% отримували соціальну допомогу. Рівень безробіття серед них знизився з 11% у серпні 2023 року до 6% у червні 2024-го. Середня зарплата зросла на 900 злотих за рік і сягнула 4 тисяч злотих (близько 45 720 гривень). У залежності від сфери діяльності вона коливалась від 3 500 до 4 200 злотих до сплати податків.

Найвищі заробітки серед українців зафіксовані в обробній промисловості, охороні здоровʼя, сфері гостинності та харчування. Натомість у будівництві та освіті рівень оплати праці найнижчий. При цьому найвищу зарплату отримують працівники віком від 15 до 24 років.

Хоча середня зарплата у польських роботодавців для українців переважно нижча, ніж для інших працівників, їхня працьовитість та масовий вихід на ринок праці суттєво впливають на динаміку зайнятості. Дослідження фіксує, що українські біженці також допомагають зменшити кадровий дефіцит у певних секторах.

Найпопулярнішим містом серед українців залишається Варшава — тут у вересні 2024 року проживали 109,7 тисяч біженців. Далі — Вроцлав (53,9 тис.) та Краків (понад 33 тис.).

Читайте також: У Німеччині рекордна кількість біженців
Олексій Захаров
Олексій Захаров
Редактор сайту | Досвід роботи у ЗМІ — понад 17 років. Працював журналістом на Vgorode.ua, відеоредактором на "5 каналі", шеф-редактором на Gloss.ua та "Наш Київ", редактором розділу "Життя" на LIGA.Net.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі