Оновлена модельна програма предмета “Захист України”, затверджена у серпні 2024 року, впроваджується у закладах загальної середньої освіти. Її мета — навчати основам безпеки, самозахисту, домедичної допомоги та орієнтувати учнів на усвідомлене ставлення до відповідальності, суспільних ролей і власної дії.
Читайте також: День захисту дітей в Україні відзначатимуть у листопаді
У Міністерстві освіти і науки України повідомили про результати першого року реалізації програми. Станом на липень 2025 року створено майже 1000 навчальних осередків, які вже функціонують у різних регіонах. Вони оснащені обладнанням і матеріалами, необхідними для практичного навчання.
За оновленим змістом курсу навчається понад 280 тисяч старшокласників — це близько 65% учнів 10–11 класів. У процесі беруть участь понад 4000 педагогів. Серед них — більше ніж 400 ветеранів, які долучилися до викладання у шкільних та міжшкільних тренінгових центрах.
Програму реалізують у межах освітнього експерименту. До процесу долучені різні команди, які займалися розробленням програм, навчанням учителів, законодавчим супроводом, методичною підтримкою, організацією закупівель та іншими напрямами.
У МОН зазначають, що з 2027 року оновлений курс “Захист України” планують зробити обов’язковим у всіх школах.
Читайте також: “Захист України” для всіх: у школах скасували гендерний розподіл на уроках