Соціальний портал Мінсоцполітики, який запрацював по всій Україні у вересні 2024 року, вже отримав понад 51 тисячу звернень. Через портал українці можуть подати заяву на отримання соціальних послуг як для себе, так і для своїх рідних чи знайомих — наприклад, людей літнього віку або осіб з інвалідністю. Подати заяву можна навіть без авторизації та електронного підпису.
Читайте також: Мінсоцполітики спростило подання заяв на соціальні послуги: новий функціонал Соціального порталу
Онлайн-заява — це зручний спосіб звернутися по підтримку, проте сама послуга передбачає особисту взаємодію з фахівцем. За словами заступника міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку Анатолія Комірного, команда працює над оновленням сервісу, щоб зробити його ще більш зрозумілим і доступним для всіх користувачів, незалежно від віку чи цифрової обізнаності.
Найактивніше платформою користуються мешканці Полтавської (9287 звернень), Дніпропетровської (8490), Хмельницької (5995), Харківської (5966) та Київської (3962) областей.
Серед найпопулярніших послуг:
- Натуральна допомога — продукти, засоби гігієни, гаряче харчування, паливо, допомога з прибиранням чи обробітком земельної ділянки;
- Догляд вдома — підтримка в самообслуговуванні, доставка продуктів, прання, прибирання тощо;
- Соціальна адаптація — допомога з навчанням, соціалізацією та пошуком роботи.
На порталі також доступна інструкція щодо подання заяви на конкретні види послуг, зокрема — денний догляд. У Мінсоцполітики зазначають, що оновлення сайту орієнтоване на потреби людини та спрощення цифрової взаємодії з державою.
Читайте також: Зеленський підписав закон про надання соціальних послуг