back to top

HEADS

Майбутні медики вперше потрапили в інтернатуру через електронну систему

У 2025 році в Україні вперше запровадили електронну систему рейтингового розподілу до інтернатури для випускників медичних вишів. Вона автоматизує процес, забезпечує прозорість та надає рівний доступ до медичної практики, незалежно від регіону, вишу чи соціального статусу.

Розподіл охоплює випускників магістратури за спеціальностями “Медицина”, “Педіатрія”, “Стоматологія”, “Фармація”, “Медична психологія” та “Технології медичної діагностики та лікування”. У головному етапі, який відбувся 3 липня, участь взяли 2 738 осіб. Вони подали понад 13 тисяч заявок на обрані місця інтернатури, і вже 96,4% з них отримали бюджетні місця відповідно до своїх пріоритетів. Решта 3,6% перейдуть до другого етапу.

Читайте також: Опубліковано результати ЄВІ 2025 для вступу в магістратуру

Рейтинг формується автоматично на основі чотирьох показників: результатів КРОК-1/КРОК-Б, КРОК-2, оцінки практичного іспиту ОСКІ та середнього бала за навчання. Усі дані перевіряються через Єдину державну електронну базу з питань освіти, а вакансії обираються із спеціального порталу.

Інтерни найчастіше обирають внутрішні хвороби, хірургію, анестезіологію та інтенсивну терапію, загальну практику – сімейну медицину та неврологію.

Особливість системи – міждисциплінарний підхід. Наприклад, педіатри можуть обирати суміжні спеціальності, як-от офтальмологія чи ортопедія. А випускники з “Медицини” можуть подаватися й на дитячі напрямки.

Читайте також: ШІ “вступив” до Віденського університету

Для окремих категорій передбачено пільги: особи з інвалідністю, ветерани, одинокі батьки, вагітні жінки тощо можуть самостійно обрати місце інтернатури без участі в конкурсі.

Система побудована на базі Дія.Engine, що дозволяє фіксувати кожен крок – від подання заявки до отримання сертифіката лікаря чи фармацевта. Вся інформація зберігається в електронному форматі, що гарантує повний облік і підзвітність.

Модель електронного розподілу, за словами заступниці міністра охорони здоров’я з питань цифровізації Марії Карчевич, є важливим кроком у трансформації медичної освіти та посиленні прозорості в системі охорони здоров’я.

Читайте також: Які результати НМТ дійсні для вступу у 2025 році
Назар Онисько
Назар Онисько
Журналіст | 6 років працюю у новинах. Останніх два був регіональним редактором на Суспільному. Маю досвід створення новинних матеріалів, ведення прямих включень у новинні програми та роботи в прямому етері.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі